ONR o możliwej delegalizacji: PiS zaczyna mówić głosem eurolewactwa

Dzisiaj przed Ministerstem Sprawiedliwości odbyła się konferencja Obozu Narodowy-Radykalnego (ONR) ws. pojawiających się w mediach sugestiach o możliwej delegalizacji organizacji.

Jak powiedział w trakcie konferencji rzecznik ONR, Tomasz Kalinowski, „Sugerowanie delegalizacji ONR przez przedstawicieli rządu uważamy za wyraz uległości wobec środowisk lewicowych”.

ONR w ten sposób zareagował na słowa wiceministrów sprawiedliwości Patryka Jakiego i Michała Wójcika o możliwej delegalizacji organizacji za rzekome promowanie faszyzmu. „PiS za cel obrał sobie delegalizację ONR jednocześnie przyzwalając na działanie organizacji komunizujących i uchyla się od rozliczenia rządu PO-PSL. W obliczu tego że Prawo i Sprawiedliwość zaczyna mówić głosem eurolewactwa i TVNu być może konieczne będzie powołanie nowej partii politycznej. To jest dobry moment na rozpoczęcie takiej dyskusji w środowisku narodowym” -stwierdził Kalinowski.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Z kolei Robert Bąkiewicz, koordynator ONR na Mazowszu, powiedział, że „PiS przechyla się na pozycje lewicowe. Ministrowie rządu przyznają, że powinno delegalizować się ONR, a w tym czasie nie robi nic w sprawie niezasadnie wysuwanych roszczeń żydowskich wspieranych przez USA”.

ZOBACZ RÓWNIEZ: Wiceminister Wójcik uważa, że należy zdelegalizować ONR

Kresy.pl / Twitter
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Kojoto
    Kojoto :

    Może właśnie tak… skoro głupi Polski naród nie wie na kogo głosować, to na miejscu narodowców rozważył bym nawet opcję 1000+ 🙂 żeby te zabiedzone masy zastanawiające się czy głosować na PiSuar, czy POpłuczyny, wreszcie poparły Polską partię. Budżet może to jakoś wytrzyma.