Włochy z najwyższą liczbą zgonów od drugiej wojny światowej

Instytut Statystyki Włoch podał łączną liczbę zgonów w roku bieżącym. Pandemia koronowirusa przyniosła w tym kraju tragiczne skutki.

Według danych zebranych przez instytut łączną liczba zgonów w 2020 r. wynosi już około 700 tys. W zeszłym roku odnotowano we Włoszech 647 tys. zgonów, a dwa lata wcześniej 650 tys. Jak podsumował prezes Instytut Statystyki Gian Carlo Blangiardo liczba zgonów już jest najwyższa od 1944 r., kiedy to na obszarze kraju toczyły się krwawe walki na jednym z frontów drugiej wojny światowej.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Włochy były pierwszym państwem w Europie, w którym pandemia przybrała w marcu szeroki zasięg. Włochy jako pierwsze wprowadziły też pełną kwarantannę i blokadę gospodarki, najpierw na skalę poszczególnych regionów, a potem całego kraju. Gwałtowna dynamika przyrostu liczby zarażonych i chorych doprowadziła wiosną do paraliżu włoskiej służby zdrowia co powiększyło liczbę ofiar.

Według danych portalu Worldometers.info od początku pandemii we Włoszech zaraziło się 1,855 mln osób, co daje im ósme miejsce na świecie i czwarte miejsce w Europie. Natomiast zmarło 65 011 nosicieli wirusa SARS CoV-2, co jest największą liczbą na naszym kontynencie. Liczba ta odpowiada przy tym mniej więcej różnicy w liczbie zgonów miedzy rokiem bieżącym a zeszłym.

Obecnie we Włoszech jest 675 tys. aktywnych przypadków COVID-19.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Czytaj także: Rekordy zgonów w Polsce. W większości przypadków przyczyną nie jest COVID-19

polsatnews.pl/wolrdometers.info/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz