Profesor prawa Giuseppe Conte otrzymał w środę od prezydenta Włoch Sergio Mattarelli nominację na premiera rządu utworzonego przez Ruch Pięciu Gwiazd i Ligę.

Po 80 dniach od wyborów, po kilku rundach konsultacji prowadzonych przez prezydenta Mattarellę zawarto ostatecznie porozumienie o utworzeniu rządu przez Ligę, która wyłamała się z bloku centroprawicy Silvio Berlusconiego, oraz przez Ruch Pięciu Gwiazd, która zdobyła najwięcej miejsc w obu izbach parlamentu.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Profesor Conte ma 53 lat i pochodzi z Apulii. Skończył prawo na rzymskim uniwersytecie La Sapienza. Jest wykładowcą uniwersyteckim, do tej pory uczył we Florencji. Jest właścicielem kancelarii adwokackiej w Rzymie, ale nie ma żadnego doświadczenia politycznego.

ZOBACZ TAKŻE: Włochy: eurosceptyczne partie zawarły porozumienie koalicyjne

Po trwającej ponad półtorej godziny rozmowie z prezydentem desygnowany na premiera profesor Conte zadeklarował, że jeżeli uda mu się sformować gabinet, to przedstawi w parlamencie program oparty na porozumieniu zawartym przez siły większości koalicyjnej.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jestem świadom potrzeby potwierdzenia międzynarodowej i europejskiej pozycji Włoch – podkreślił desygnowany na premiera Conte. Dodał, że nowy rząd musi powstać natychmiast, aby włączyć się do negocjacji na temat budżetu UE, zmiany prawa azylowego i dokończenia unii bankowej.

Kresy.pl / interia.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz