Informację o prośbie władz Gruzji przekazał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński.

Jak poinformował Lapczyński, w poniedziałek do Prokuratury Okręgowej w Warszawue wpłynął wniosek Ministerstwa Sprawiedliwości Gruzji o „dokonanie ustaleń czy Micheil Saakaszwili przebywa na terytorium Polski”. „Zgodnie z procedurą, zleciliśmy dokonanie ustaleń w tym zakresie Straży Granicznej i Policji” – powiedział Łapczyński.

Jak informuje PAP, „w ubiegły piątek rosyjskojęzyczne media podały, że prokuratura generalna Gruzji poinformowała, że zwróciła się do „kompetentnych organów” w Polsce w związku z wizytą byłego prezydenta Micheila Saakaszwilego i że rozpoczęto wszystkie odpowiednie przewidziane prawem procedury.”

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Wobec Saakaszwilego w jego ojczyźnie wszczęto cztery sprawy karne i Gruzja będzie żądała wydania go od krajów, w których się on zatrzyma, poinformowała 31 lipca minister sprawiedliwości Gruzji Tea Cukuliani.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Saakaszwili spotkał się w Warszawie z Ukraińcami

Były prezydent Gruzji stwierdził w sobotę w TVP Info,  że będzie wracał na Ukrainę, bo jest ukraińskim politykiem, a prezydent Petro Poroszenko pozbawił go ukraińskiego obywatelstwa wbrew prawu, uznając go za swojego oponenta.

Kresy.pl / PAP
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    zefir :

    „zgodnie z procedurą,zleciliśmy dokonanie ustaleń w tym zakresie Straży Granicznej i Policji”-rzecze rzecznik Prokuratury Okręgowej w W-wie.Ani Gruzja,ani Polacy nie dowiedzieli się gdzie w Polsce przebywa …szwili.Rzeczniczka S.G.Agnieszka Golias ,nawet w stylu baju,baju,w tej sprawie Polaków szwabiła i w konia robiła.