Były kanclerz Niemiec Helmut Kohl uważał, że Europa i Rosja powinny działać razem. Moskwa jest do tego przygotowana  – stwierdził Władimir Putin.

Prezydent Rosji stwierdził: „Niestety nie wszystko idzie tak, jak sobie wymarzyliśmy. Jednakże jestem całkowicie pewien, że ta koncepcja (współpracy europejsko-rosyjskiej – przep. red.) jest prawidłowa. Dzięki niej na kontynencie europejskim oraz euroazjatyckim będą rozwijać się pozytywne procesy, bez których ani Europa, ani Rosja nie ma przyszłości.” 

Putin przytoczył także słowa byłego kanclerze Niemiec, Helmuta Kohla: „Jeśli chcemy zachować swoją cywilizację w tych burzliwych czasach z rosnącymi ośrodkami władzy nie tylko wojskowej, lecz także ekonomicznej i kulturowej, to, oczywiście Europa i Rosja powinny być razem.”

„Całkowicie się z nim zgadzam. Znacie przecież naszą sytuację, wiecie, że jesteśmy do tego w pełni przygotowani. Teraz czekamy na naszych partnerów, żeby oni w końcu wyzbyli się fobii z przeszłości” – zaznaczył Putin.

Putin przypomniał, że to właśnie Helmut Kohl był zwolennikiem porzucenia włąsnych obaw i patrzenia w przyszłość.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Przypomnijmy, że 16 czerwca rano w swoim domu w Ludwigshafen w Niemczech zmarł były długoletni kanclerz RFN Helmut Kohl. Miał 87 lat. Pięciokrotnie wybierany kanclerzem, sprawował ten urząd od 1982 do 1998 roku. Podczas jego rządów doszło do zjednoczenia Niemiec.

W 1998 roku Kohl był zmuszony do ustąpienia z fotela kanclerza na rzecz Gerharda Schroedera z SPD po przegranych wyborach parlamentarnych. Zrezygnował także z przywództwa w CDU pozostając tylko jej honorowym przewodniczącym. W 1999 roku w jego wizerunek uderzyła afera związana z nielegalnym finansowaniem CDU. Jego dotychczasowa protegowana Angela Merkel wezwała partię do zerwania z nim więzów, co na lata pogorszyło stosunki między nimi. W 2002 roku wycofał się z polityki rezygnując z ubiegania się o miejsce w Bundestagu.

Będąc na emeryturze pozostał komentatorem niemieckiej polityki. W 2016 roku zdecydowanie skrytykował politykę imigracyjną w wykonaniu obecnej kanclerz Angeli Merkel. Na łamach magazynu „Tagesspiegel” zakwestionował decyzje niemieckiego rządu o otwarciu granic dla migrantów z Syrii.

Kresy.pl/pravda.ru
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz