Poseł Robert Winnicki zwrócił się do premiera Mateusza Morawieckiego z zapytaniem o przyczynę przedwczesnego opuszczenia szczytu przywódców Unii Europejskiej.

Winnicki napisał do Morawieckiego w związku z informacją o tym, że o godzinie 13 odbędzie wigilia posłów, na którą premier został zaproszony.Jak podaje brukselska korespondentka RMF FM, Polska ma zobowiązać się na wspomnianym szczycie do przyjęcia kolejnych klimatycznych regulacji UE, które, jak twierdzi, nie są zagrożeniem dla polskiej gospodarki. Wcześniej, w listopadzie, Polska wstrzymała się od głosu podczas głosowania nad reformą europejskiego systemu handlu pozwoleniami na emisję CO2. Według radia pomysłodawcą takiej taktyki jest właśnie Mateusz Morawiecki.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Nie jest jednak jasne, czy Bruksela pójdzie na ustępstwa w kwestii praworządności w Polsce. Jak powiedział RMF FM anonimowy dyplomata dużego unijnego kraju, kwestia zastosowania artykułu 7 (nałożenia na Polskę sankcji) może okazać się „kwestią zasad”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Premier Morawiecki: strefa euro znajduje się w trudnej sytuacji

Kresy.pl / Twitter

Winnicki pyta Morawieckiego o przyczyny opuszczenia szczytu UE
Oceń ten artykuł

Reklama

Tagi: , , , , , , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz