Winnicki krytykuje „wasalny język” premier Szydło

Poseł Robert Winnicki skrytykował „wasalny język” premier Beaty Szydło podczas uroczystego powitania wojsk USA. – Polska rządzona przez PO klęczała przed Berlinem. Polska rządzona przez PiS “wstała z kolan” tylko po to, by jeszcze mocniej uklęknąć przed Waszyngtonem – uważa lider Ruchu Narodowego.

– To wielki dzień, kiedy możemy na polskiej ziemi tutaj w Żaganiu przywitać żołnierzy amerykańskich – reprezentantów najlepszej, najsilniejszej, najwspanialszej armii świata. Dzisiaj mogę powiedzieć, że obecność wojsk amerykańskich tutaj w Polsce to jest właśnie kolejny krok w realizacji strategii przez rząd PiS wzmacniania bezpieczeństwa Polski, wzmacniania bezpieczeństwa naszego regionu –mówiła w sobotę premier Beata Szydło, witając w Polsce żołnierzy USA.

Przeczytaj: Macierewicz powitał amerykańskie wojsko: To dobry dzień

– Pani Premier, taki wasalny język jest hańbą –skomentował na Facebooku poseł Robert Winnicki. – Obraża ponad 1000 lat ofiarności, męstwa i zwycięstw polskiego oręża– dodał.

– Wojsko USA jest obecnie najsilniejsze na globie, to fakt. Ale jeśli premier mówi o obcej armii “najwspanialsza” i “najlepsza”, to jak się mają czuć żołnierze Wojska Polskiego? –pyta lider Ruchu Narodowego. – Polska rządzona przez PO klęczała przed Berlinem. Polska rządzona przez PiS “wstała z kolan” tylko po to, by jeszcze mocniej uklęknąć przed Waszyngtonem– dodał.

Winnicki zadeklarował, że „Polska rządzona w przyszłości przez Ruch Narodowy nie będzie ani klękać, ani wymachiwać bezsensownie szablą”. – Trzeba być pokornym wobec rzeczywistości, ale zdecydowanie się przy tym szanując. Bo jeśli my sami jako państwo nie będziemy się szanować, to tym bardziej nie zrobią tego wobec nas inni.

Facebook.com / Kresy.pl

9 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. zan
  zan :

  “najwspanialsza armia świata”. Jakim trzeba być ludzkim gównem by wazelinić tak ostentacyjnie? PiS to partia dla bydląt, tak jak KOD z którym jest w zmowie. Bydlęta na to głosują. Tylko.

  • tytus
   tytus :

   Muuuuuu muuuuuu muuuuu siana daj 🙂 wyluzuj bo Ci żyłka pęknie. Ps. Jakim trzeba być człowiekiem aby innych od bydła nazywać? O jakiej wojnie wy mówicie?kto z kim? Ruskie tyle czasu czekały aby teraz zaatakować Polskę gdzie stacjonuje tylu usmanów. Co wy? To jest nielogiczne. V kolumna? Przyznać się, który z putlerem pije wódkę?

 2. cyna
  cyna :

  A jak się maja czuć nasi żołnierze, żołnierze wiedza doskonale jaki poziom reprezentuje nasza armia i żadne łudzenie się że jest inaczej nie pomoże, do tego żeby nasza armia była gotowa do obrony to jeszcze sporo lat musi minąc pod rządami Macierewicza, żeby nasza armia zyskała zdolność projekcji siły poza nasze granice to jeszcze sobie poczekamy. Mam nadzieję że Winnicki nie dorwie się do władzy zanim nie dorośnie bo pokrzykiwać można wtedy jak się ma zaplecze a nie marzenia.

 3. mop
  mop :

  Ukraina – Opluta Ukraina na kolanach oddaje hołd amerykańskim panom…
  25 maja 2014 roku Ukraina padła na kolana. Spójrzcie na to zdjęcie, jaka hańba, ale jak dobrze pokazuje ono uległość Ukrainy wobec Zachodu…A tak przy okazji, ta fotografia wyraża to, że „Od hymnu Ukrainy zdychają muchy”.

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/ukraina-opluta-zgnojona-ukraina-kolanach-oddaje-hold-usa-2014-05

  ========= TYLKO IDIOTA NIE JEST W STANIE POJĄĆ ANALOGII W POSTEPOWANIU POLSKOJĘZYCZNYCH PISOMATOŁÓW …