Poseł Robert Winnicki i Ruch Narodowy wystąpili z inicjatywą odwołania ze sprawowanej funkcji Adama Bodnara, Rzecznika Praw Obywatelskich. Zbierane są podpisy posłów pod wnioskiem w tej sprawie do Marszałka Sejmu.

Inicjatywę ws. odwołania Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara ze sprawowanej przez niego funkcji zgłosił poseł Robert Winnicki, prezes Ruchu Narodowego.

– Zgodnie z zapowiedziami dziś rozpocząłem zbiórkę podpisów pod wnioskiem ws. odwołania Adama Bodnara – napisał we wtorek na Twitterze Robert Winnicki.

Wniosek ws. odwołania Bodnara został przygotowany przez Ruch Narodowy. W treści uzasadnienia wskazano, że zgodnie z Ustawą o Rzeczniku Praw Obywatelskich, „Sejm odwołuje Rzecznika przed upływem okresu, na jaki został powołany, również jeżeli Rzecznik sprzeniewierzył się złożonemu ślubowaniu”.

– Adam Bodnar, od roku sprawujący funkcję Rzecznika Praw Obywatelskich, podważał konstytucyjnie gwarantowaną wolność gospodarczą i swobodę umów, kwestionował konstytucyjną tożsamość małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny, w sposób arbitralny próbował ograniczyć wolność sumienia i wyznania, a także interweniował w postępowaniach sądowych pomiędzy prywatnymi podmiotami, mimo że nie pozwalają mu na to obowiązujące przepisy – czytamy w uzasadnieniu, którego treść zamieszczono na stronie Ruchu Narodowego.

– Podejmowane przez niego interwencje w wielu przypadkach noszą piętno głębokiej ideologizacji uprawianej w duchu marksizmu kulturowego. Tym samym Rzecznik Praw Obywatelskich wielokrotnie, w sposób rażący, przemyślany i konsekwentny sprzeniewierzył się złożonemu ślubowaniu, tak w zakresie wierności Konstytucji, jak i, w sposób manifestacyjny, zasadzie bezstronności – podkreślono w dokumencie.

Tę informację dostarczył portal Kresy.pl.
Wspieraj rzetelne dziennikarstwo.

Ruch Narodowy podkreśla, że Bodnar swoimi działania wielokrotnie wspierał środowiska LGBT, jednocześnie dyskryminując osoby o poglądach narodowych czy konserwatywnych. Przypomniano, że występował przeciwko konstytucyjnej definicji małżeństwa i wspierał sądownie faworyzowane przez siebie środowiska.

Czytaj także:

Rzecznik Praw Obywatelskich: operacja „Wisła” była zbrodnią przeciwko ludzkości

Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich: naród polski współuczestniczył w Holokauście

W uzasadnieniu podkreślono również, że Bodnar wykorzystuje sprawowany urząd „nie tylko poprzez bezpośrednie interwencje, ale również m.in. udzielając patronatów imprezom i konferencjom organizowanym przez przedstawicieli skrajnej lewicy, dążącym do zmiany porządku konstytucyjnego Rzeczypospolitej”.

– Ze względu na wielokrotne złamanie roty ślubowania, tak w obszarze wierności Konstytucji, jak i w związku z obowiązkiem zachowania zasady bezstronności, jak najszybsze odwołanie Adama Bodnara z funkcji Rzecznika Praw Obywatelskich jest nie tylko prawem, ale i obowiązkiem Sejmu RP – podsumowano.

Jak na razie, pod wnioskiem podpisali się posłowie Robert Winnicki i Jan Klawiter. Lider Ruchu Narodowego podkreśla, że jeśli wniosek poprą posłowie PiS i Kukiz’15, Bodnara będzie można odwołać ze stanowiska.

Twitter.com / ruchnarodowy.net / Kresy.pl

Reklama1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz