Poseł Robert Winnicki i Ruch Narodowy wystąpili z inicjatywą odwołania ze sprawowanej funkcji Adama Bodnara, Rzecznika Praw Obywatelskich. Zbierane są podpisy posłów pod wnioskiem w tej sprawie do Marszałka Sejmu.

Inicjatywę ws. odwołania Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara ze sprawowanej przez niego funkcji zgłosił poseł Robert Winnicki, prezes Ruchu Narodowego.

– Zgodnie z zapowiedziami dziś rozpocząłem zbiórkę podpisów pod wnioskiem ws. odwołania Adama Bodnara – napisał we wtorek na Twitterze Robert Winnicki.

Wniosek ws. odwołania Bodnara został przygotowany przez Ruch Narodowy. W treści uzasadnienia wskazano, że zgodnie z Ustawą o Rzeczniku Praw Obywatelskich, „Sejm odwołuje Rzecznika przed upływem okresu, na jaki został powołany, również jeżeli Rzecznik sprzeniewierzył się złożonemu ślubowaniu”.

– Adam Bodnar, od roku sprawujący funkcję Rzecznika Praw Obywatelskich, podważał konstytucyjnie gwarantowaną wolność gospodarczą i swobodę umów, kwestionował konstytucyjną tożsamość małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny, w sposób arbitralny próbował ograniczyć wolność sumienia i wyznania, a także interweniował w postępowaniach sądowych pomiędzy prywatnymi podmiotami, mimo że nie pozwalają mu na to obowiązujące przepisy – czytamy w uzasadnieniu, którego treść zamieszczono na stronie Ruchu Narodowego.

– Podejmowane przez niego interwencje w wielu przypadkach noszą piętno głębokiej ideologizacji uprawianej w duchu marksizmu kulturowego. Tym samym Rzecznik Praw Obywatelskich wielokrotnie, w sposób rażący, przemyślany i konsekwentny sprzeniewierzył się złożonemu ślubowaniu, tak w zakresie wierności Konstytucji, jak i, w sposób manifestacyjny, zasadzie bezstronności – podkreślono w dokumencie.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Ruch Narodowy podkreśla, że Bodnar swoimi działania wielokrotnie wspierał środowiska LGBT, jednocześnie dyskryminując osoby o poglądach narodowych czy konserwatywnych. Przypomniano, że występował przeciwko konstytucyjnej definicji małżeństwa i wspierał sądownie faworyzowane przez siebie środowiska.

Czytaj także:

Rzecznik Praw Obywatelskich: operacja „Wisła” była zbrodnią przeciwko ludzkości

Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich: naród polski współuczestniczył w Holokauście

W uzasadnieniu podkreślono również, że Bodnar wykorzystuje sprawowany urząd „nie tylko poprzez bezpośrednie interwencje, ale również m.in. udzielając patronatów imprezom i konferencjom organizowanym przez przedstawicieli skrajnej lewicy, dążącym do zmiany porządku konstytucyjnego Rzeczypospolitej”.

– Ze względu na wielokrotne złamanie roty ślubowania, tak w obszarze wierności Konstytucji, jak i w związku z obowiązkiem zachowania zasady bezstronności, jak najszybsze odwołanie Adama Bodnara z funkcji Rzecznika Praw Obywatelskich jest nie tylko prawem, ale i obowiązkiem Sejmu RP – podsumowano.

Jak na razie, pod wnioskiem podpisali się posłowie Robert Winnicki i Jan Klawiter. Lider Ruchu Narodowego podkreśla, że jeśli wniosek poprą posłowie PiS i Kukiz’15, Bodnara będzie można odwołać ze stanowiska.

Twitter.com / ruchnarodowy.net / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz