Wilno: 4 maja kolejna parada polskości

W najbliższą sobotę z okazji Dnia Polonii i Polaków za Granicą, a także święta Konstytucji 3 Maja i 30-lecia Związku Polaków na Litwie, w Wilnie odbędzie się kolejna parada polskości – wielki Marsz Polaków.

Główny organizator parady polskości, Związek Polaków na Litwie, zaprasza do udziału w wielkim marszu Polaków z Litwy, a także wszystkich swoich członków, sympatyków i gości z Macierzy. Wydarzenie to odbędzie się w sobotę 4 maja w Wilnie.

„Związek Polaków na Litwie zaprasza Polaków zamieszkałych na Litwie, wszystkich swoich członków, sympatyków i gości z Macierzy do udziału w świątecznej paradzie. Uroczystym pochodem z okazji Dnia Polonii i Polaków za Granicą oraz kolejnej rocznicy Konstytucji 3 Maja uczcimy 30-lecie Związku Polaków na Litwie” – informują organizatorzy.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

 

„Wszystkich Rodaków zrzeszonych w Związku, organizacjach społecznych, uczniów i nauczycieli szkół polskich, młodzież i kombatantów, członków zespołów artystycznych i każdego, kto czuje się Polakiem, zapraszamy 4 maja br. do przybycia na Plac Niepodległości przy Sejmie Republiki Litewskiej, skąd o godz. 10.30 wyruszymy wspólnie w świątecznej paradzie ulicami Wilna: aleją Giedymina przez Plac Katedralny, ulicą Zamkową i Wielką do Ostrej Bramy, gdzie przy cudownym obrazie Matki Boskiej Ostrobramskiej o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św” – podaje ZPL. „Szanowni Rodacy, wykażmy solidarność, biorąc udział w uroczystościach z okazji znamiennych dat historycznych!”.

Przeczytaj: Litwa: Przez Wilno przeszła Parada Polskości

Przeczytaj także: Piękny i wielki marsz polskości – prof. Zapałowski o marszu Polaków w Wilnie

l24.lt / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz