Redaktorka „Gazety Wyborczej” i dziennikarka TOF FM Dominika Wielowieyska  odniosła się na Twitterze do różnych tez formułowanych pod adresem Polaków w związku z ich postawą wobec Żydów w trakcie niemieckiej okupacji.

Wielowieyska napisała na Twitterze, że prawda nie jest ani czarna, ani biała.

Wielowieyska zaznaczyła jednocześnie, że nie można obciążać polskie państwo o instytucjonalny udział w Holokauście.

Inni internauci szybko zareagowali na wpis Wielowieyskiej.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Deportacja imigrantów z Izraela a Holokaust

Kresy.pl / Twitter
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

8 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Avatar
  jwu :

  Łatwo osądzać i krytykować innych,gdy nie ma Gestapo, łapanek ,Pawiaka ,czy obozów koncentracyjnych .Ciekawy jestem jak zachowałaby się Pani W ,żyjąc w tamtych czasach? Czy byłaby szczególnie aktywna wiedząc ,że jej i całej rodzinie grozi utrata życia,czy zachowywałaby się tak by dożyć do końca wojny? A poza tym interesuje mnie jaki wkład w ratowanie Żydów wniosła rodzina pani W.? Być może nie musiała ratować ,bo ją ratowali ?

 2. Avatar
  donald :

  Ponizej zamieszczam dwie wypowiedzi internauty Jarek 2267 z pod artykulu na Jerusalem Post ktory jest dzisiaj tam zamieszczony o pogromie w Kielcach-kiedy „Olbrzymia machina propagandowa kraju o budzecie prawie 400 miliardow zlotych nie robi prawie nic by walczyc a propaganda klamstw to pojedynczy Polacy jak osamotnieni zolnierzy o ktorych dowodcy zapomnieli walcza o dobre imie Polski”.
  Ja za chwile zamieszcze tez pod artykulem na Jerusalem Post o pogromie w Kielcach post
  w jezyku angielskim ze szef UB w kielcach byl obywatelem Polskim pochodzenia Zydowskiego i w czasie „pogromu” byl w stalym kontakcie z Jakubem Bermanem glownyn szefem UB-stalinowskich sluzb bezpieczenstwa, ze komisarz partii w Kielcach byl obywatelem Polskim Zydowskiego pochodzenia, ze komisarz partyjny garnizonu sowieckiego tez byl obywatelem pochodzenia Zydowskiego, ze nastepnego dnia alianci mieli dyskutowac o sowieckich zbrodniach w Katyniu a tymczasem dyskutowali o Kielcach, o tym ze czesc srodowisk zydowskich nie chciala by jak najmniej ich ziomkow chcialo wracac do Polski a jak najwiecej chcialo jechac do Palestyny….

  Ponizej to co napisal Jarek 2267

  just to calm the restless working class who, like Germans, felt Jews were making too much money.”

  Well, to be honest you cannot consider economic success to be a fault, but it may help explain the economic background of the tensions. And the Polish Jews were extremely successful.
  Accounting for 10% of Polish citizens they:
  – contributed 28% of the revenues (taxes) of the state
  – 33% of physicians
  – 53% of lawyers
  – 52% of commerce
  – 42% of industry and artisanry

  Not bad for the rabid anti-semitic country.
  Reply
  Share
  3 Likes
  50 people were sued for this murder. 32 of them were from communist UB, which is somehow peculiar because the heads of the region and Kielce powiat UB were Jewish as well as a large proportion of Kielce UB forces.
  Nevertheless – 9 people were sentenced to death for this murder of 42 Jews. How many people get life sentence in the biggest Ausschwitz trials in Germany in the 60s? Also 9.

 3. Avatar
  zefir :

  Filosemitka,agentka michnikowszczyzny Dominika Wielowieyska pola sporu odłogiem zostawić nie może.Nie dysponując ostrzem argumentów Polakom dowaliła,że nic nie robili-sama zaistniała, współczesnych nie obraziła,sama po „słusznej”stronie barykady się ustawiła.

 4. Avatar
  Gaetano :

  Do tej zakutej, lewackiej pały nigdy nie dotrze fakt, że w okupowanej Polsce, jako jedynym kraju, za pomoc żydom groziła śmierć, nie tylko pomagającemu, ale całej jego rodzinie. W tej chorej główce, na wznoszącej antypolskiej fali, zrodziła się pewnie samorzutnie myśl, że oto Polacy mieli wywiesić transparenty z napisem „chodźcie do nas, damy dach nad głową, wikt i opierunek, mamy pieniądze, wystarczy”. Charakterystyczny rys jej zwichrowanej psychiki przypomina nieco znany tekst żyjącej w oparach absurdu celebrytki, twierdzącej, że czuje się w Polsce jak żydowskie dziecko w czasie okupacji w tramwaju – tak to chyba leciało, bo skąd bidula miała niby wiedzieć, że do takowego wstępu nie miało. W szkalowaniu Polaków pierwsze skrzypce.