Konieczność rejestracji klientów pubów i restauracji jest rozważana przez brytyjski rząd, jako warunek ich bezpiecznego otwarcia – poinformował w niedzielę brytyjski minister zdrowia Matt Hancock.

Minister zdrowia Wielkiej Brytanii Matt Hancock poinformował w niedzielę, że brytyjski rząd rozważa wprowadzenie obowiązku rejestracji dla klientów barów, pubów i restauracji. Wspomniany krok miałby zapewnić możliwość bezpiecznego otwarcia lokali – podaje „Daily Mail”.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

880.18 PLN    (4%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Hancock podkreślił, że w nadchodzącym tygodniu rząd zaprezentuje plany dalszego znoszenia obostrzeń. Rozważane jest m.in. poluzowanie wymogu odległości 2 metrów pomiędzy dwoma osobami. Zdaniem właścicieli lokali gastronomicznych, brak zniesienia tego wymogu sprawi, że otwarcie pubów, barów i restauracji będzie nieopłacalne. Kolejne obostrzenia miałyby zostać zniesione 4 lipca.

Minister oświadczył, że rząd zastanawia się nad wieloma środkami, które zapewniłyby, że pójście do pubu lub baru byłoby bezpieczne. Brany pod uwagę jest m.in. obowiązek wcześniejszej rejestracji klientów.

Dopytywany o jednoznaczną odpowiedź, czy klienci będą musieli rejestrować się przed pójściem do pubu odpowiedział, że decyzja nie została jeszcze podjęta, lecz takich rozwiązań nie można wykluczyć. Zwrócił uwagę, że podobne działania podejmuje wiele krajów na świecie.

Ten krok – wcześniej podjęty m.in. w Nowej Zelandii – pozwoliłby na łatwiejsze śledzenie klientów, gdyby ktoś, kto udał się do lokalu, okazałby się osobą zakażoną – tłumaczył.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Dziennik „Times” podał, że brytyjski rząd rozważa wprowadzenie limitu klientów, którzy będą mogli przebywać w barach, pubach i restauracjach, a także konieczność rozstawienia stolików w większej odległości. Zmienione miałyby zostać też przepisy w kwestii stolików na zewnątrz. Obowiązywałaby konieczność czyszczenia kontuarów w barach i klamek raz na godzinę. Zamówienia byłyby składane jedynie poprzez aplikację, nie zaś przy barze. Wprowadzone zostałyby także patrole, które miałyby uprawnienia do sprawdzania, czy w lokalu nie została przekroczona maksymalna liczba gości.

Zobacz także: Atak terrorystyczny w Wielkiej Brytanii

dailymail.co.uk / thetimes.co.uk / pap / kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz