Umar Haque, pracując jako nauczyciel w szkole średniej Lantern of Knowledge w Leyton w Londynie został skazany za planowanie ataków terrorystycznych.

Umar Haque pracował w prywatnej, płatnej szkole średniej Lantern of Knowledge w Leyton we wschodnim Londynie od września 2015 r. do września 2016 r. na stanowisku administratora oraz nauczyciela d.s edukacji religijnej. Udowodniono mu prowadzenie działań mających na celu zradykalizowanie dużej grupy dzieci i przygotowanie ich do przeprowadzenia zamachów terrorystycznych na terytorium Wielkiej Brytanii.

Policja oświadczyła, że nauczyciel oprócz planowania ataków terrorystycznych m.in na lotnisko Heathrow, transport publiczny i na wieżę zegarową Big Ben, prowadził rekrutację dzieci z dwóch szkół i meczetu we wschodnim Londynie, w których pracował jako nauczyciel.

ZOBACZ TAKŻE: „Napisz o swojej konwersji na islam” – praca domowa w brytyjskiej szkole [+FOTO]

Podczas swojej pracy w szkole, Haque był wysoko oceniany, a inspektorzy Ofsted – Urzędu ds. Standardów Edukacji – chwalili jego „silne poczucie wspólnoty, harmonii i szacunku”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Szef departamentu ds. zwalczania terroryzmu w metropolitalnej policji Dean Haydon, oświadczył, że nauczyciel Haque radykalizował wrażliwe dzieci w wieku od 11. do 14. lat, a także planował stworzenie z nich armii. Jego zamiarem było, (doprowadzenie do tego) aby te dzieci pomogły mu przeprowadzić wiele ataków, na terenie całego Londynu. To były plany długoterminowe. – dodał

Dean Haydon podkreślił, że policja natrafiała na „mur milczenia”, podczas badania działalności Haque’a. Ujawniono, iż nauczyciel miał kontakt z 250. dziećmi w wieku od 11. do 14. lat, a próbował radykalizować ponad 100 z nich poprzez pokazywanie im propagandowych filmów, w tym nagrań brutalnych egzekucji.

Kresy.pl / forsal.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz