Jak poinformował w czwartek brytyjski oddział Agencji Prasowej Reuters, osoby będące na „samozatrudnieniu” będą otrzymywać od państwa 80% swojego średniego, miesięcznego wynagrodzenia.

Jednoosobowe działalności gospodarcze otrzymają od brytyjskiego rządu 80% swoich średnich dochodów – informuje w czwartek londyński oddział Agencji Prasowej Reuters.

Brytyjski minister finansów poinformował o zmianach w czwartek na konferencji prasowej. „Rząd zapłaci samozatrudnionym osobom, które zostały dotknięte przez koronawirus 80% ich średnich dochodów” – mówił.

Średnia zostanie wyliczona na podstawie trzyletnich przychodów, sama kwota nie będzie mogła przekroczyć dwóch i pół tysiąca funtów.

Jak informowaliśmy wcześniej, podobne rozwiązania zostały już wprowadzone dla pracowników, którym grozi zwolnienie z firm.

Subsydia mają być stosowane wobec firm, gdzie już zwolniono pracowników z powodu koronawirusa – jeżeli ci zamiast tego zostaną przywróceni do pracy i wysłani na urlop.

„Wiem, że ludzie martwią się utratą pracy, niemożnością spłacenia czynszu lub kredytu hipotecznego, brakiem wystarczającej kwoty na jedzenie i rachunki (…) wszystkim tym, którzy są teraz w domu, zaniepokojeni nadchodzącymi dniami, mówię: nie zmierzysz się z tym sam”- powiedział Sunak.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: „Myślałem, że to żart”. Naukowcy krytykują plan rządu Wielkiej Brytaniu, aby zarazić 60% populacji koronawirusem

Pakiet płac jest tylko jednym z szeregu rządowych działań, które mają ulżyć pracodawcom i pracownikom.

Na zabezpieczenie pensji nie mogą liczyć osoby pozostające na samozatrudnieniu. Będą one mogły jednak y ubiegać się o wypłatę środków pomocowych w formie zasiłków społecznych (tzw. Universal Credit), a także dostaną więcej czasu na zapłacenie następnej raty podatku dochodowego.

Oprócz tego rząd zdecydował o m.in. odroczeniu płatności VAT-u od końca czerwca, dotacjach dla małych firm czy odroczeniu rat kredytów hipotecznych na trzy miesiące. Dodatkowe środki skierowane będą także do najemców mieszkań w formie dostępnego zasiłku sięgającego „co najmniej 30 proc. czynszu” po cenach rynkowych.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Łącznie pakiet wsparcia gospodarki ma kosztować 330 mld funtów.

Wedle prognoz bezrobocie ma wzrosnąć w wyniku kryzysu z nieco poniżej 4% do około 6%. Bez uwzględnienia pomocy rządowej mogłoby wynieść nawet 8%.

Jak zauważa BBC, jest to radykalna zmiana postępowania rządu, a „pracodawcy muszą zaakceptować działania, których nigdy nie spodziewaliby się po rządzie Wielkiej Brytanii”.

Kresy.pl/Reuters
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz