Większość Niemców sprzeciwia się przyjmowaniu uchodźców – pokazują wyniki sondażu Instytutu Civey. 62,5 proc. respondentów wyraziło opinię, że Niemcy nie powinny przyjmować więcej osób szukających ochrony w obliczu rosnącej liczby uchodźców na świecie.

Respondentów pytano, czy Niemcy powinny przyjmować więcej osób szukających ochrony w obliczu rosnącej liczby uchodźców na świecie. Mniej niż jedna trzecia respondentów (28 proc.) odpowiedziała „tak”. Odpowiedzi „nie” udzieliło 62,5 proc. respondentów – podała w piątek Polska Agencja Prasowa (PAP) powołując się na niemieckie media.

Sondaż został przeprowadzony na zlecenie Diakonie (ewangelickie stowarzyszenie opieki społecznej).

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Badania pokazują, że ludzie są także sceptycznie nastawieni do integracji uchodźców.

Respondenci zostali zapytani, czy uchodźcy, którzy przybyli w ciągu ostatnich 10 lat, dobrze przyjęli się w Niemczech, 12,5 procent odpowiedziało twierdząco. Większość, około 58 procent, odpowiedziała przecząco. 28 procent udzieliło odpowiedzi „częściowo”, pozostali „nie wiem”.

Przypomnijmy, że według sondażu przeprowadzonego w marcu ubiegłego roku przez Instytut Wyborczy INSA, 44 procent niemieckich obywateli wypowiedziało się przeciwko przyjmowaniu imigrantów. Za przyjęciem przez Niemcy określonej kwoty migrantów z pogranicza grecko-tureckiego optowało wówczas według badań 32 procent.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W listopadzie 2019 roku portal „Deutsche Welle” przytoczył dane niemieckiego Federalnego Urzędu Śledczego (BKA). Wynikało z nich, że w co trzecim postępowaniu w sprawie tak zwanej „przestępczości klasowej” wykrywany jest udział uchodźców, którzy stają się podejrzanymi. Tak twierdzi dyrektor BKA Holger Muench, który zalecił zebranie danych, aby monitorować sytuację.

Zobacz także: Niemcy: imigrantów napływa mniej ale ciągle wielu

pap / wydarzenia.interia.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz