W austriackiej stolicy 21 – letni mężczyzna usiłował rozjechać przechodniów. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Policja ustala motywy.

Policja zatrzymał mężczyznę w wieku 21 lat po tym jak próbował rozjechać przechodniów krzycząc przez okno samochodu “Allahu Akbar”. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał, a władze w tej chwili prowadzą dochodzenie próbując ustalić motywy stojące za zachowaniem mężczyzny.

Zdarzenie miało miejsce w czwartek około 11.00 przed południem w dzielnicy Favoriten.

Celował i jechał bezpośrednio w przechodniów– mówił rzecznik wiedeńskiej policji Thomas Keiblinger w wywiadzie dla Radio Wien.

Według zeznać naocznych świadków, 21 – latek krzyczał ‘Allahu akbar!’ przez otwarte okno swojego samochodu – dodał Keiblinger

Nikt nie ucierpiał, niemniej jednak przechodnie musieli zeskakiwać z drogi, aby ujść z życiem.

Czytaj więcej: MSZ Turcji: “Austria to centrum radykalnego rasizmu”

Według austriackich mediów jest mieszkańcem Wiednia z tureckim pochodzeniem. Sprawca został ujęty krótko po zdarzeniu.

Władze sprawdzają czy mężczyzna kierował się religijnymi, bądź politycznymi motywami. Według austriackiej policji mężczyzna nie złożył jeszcze żadnych zeznań.

Czytaj również: Austria: Osobliwa próba gwałtu mężczyzny “o arabskim wyglądzie”

W poniedziałek sąd w Grazu skazał 27 letniego Alena R. na karę dożywotniego pozbawienia wolności za atak samochodem na przechodniów. Skazany prowadził swój samochodów typu SUV w centrum Grazu w czerwcu 2015 roku. Wjechał w przechodniów po czym opuścił samochów i w kilku miejsca atakował ludzi nożem.

Trzy osoby zmarły w wyniku ataku. Alen R. będzie odbywał karę w zakładzie karnym dla niestabilnych psychicznie. Obrońca Alena R. zapowiedział apelację.

kresy.pl/ reuters

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply