Wenezuelskie samoloty wypełnione złotem wylądowały na lotnisku w Teheranie. Jest to zapłata za paliwo wysłane z Iranu do Wenezueli, ogłosił w poniedziałek dowódca Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej Yahya Safavi (IRGC).

Jak przekazał w poniedziałek portal Middle East Monitor, Yahya Safavi z Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej poinformował o przyjęciu w Iranie dostawy złota z Wenezueli, które jest zapłatą za przesłaną wcześniej ropę.

Yahya Safavi wyjaśnił, że złoto zostało przetransportowane do Teheranu „samolotami, aby zapobiec wypadkom podczas tranzytu”.

Zobacz też: Kolejny irański tankowiec przybił do brzegów Wenezueli

„Iran stara się przenieść swoje doświadczenia wojenne z Irakiem [1980-1988] do krajów zwalczających Stany Zjednoczone” – przekazał Safavi dziennikarzom, odnosząc się do Wenezueli.

„Teheran” – dodał Safavi, „udziela konsultacji Wenezueli w sprawie budowania sił mobilizacyjnych i zapobiegania cyberatakom”.

„Iran jest gotów pomóc każdemu krajowi muzułmańskiemu lub niemuzułmańskiemu, który szuka pomocy” – podkreślił dowódca. „Otrzymywaliśmy gotówkę za każdą pomoc, której udzieliliśmy Irakowi, a z Syrią mamy umowę i otrzymujemy w zamian pewne korzyści” – zaznaczył.

Zobacz też: Iran ostrzega USA przed działaniem wobec irańskich tankowców

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Tylko w kwietniu Wenezuela załadowała na samoloty do Iranu 9 ton złota o wartości około 500 milionów dolarów w zamian za irańską pomoc w naprawie rozpadających się rafinerii w Wenezueli – poinformował portal Oilprice.

Zobacz też: Nicolas Maduro twierdzi, że USA nakłaniało kraje Ameryki Południowej do zerwania kontaktu z Wenezuelą

Kresy.pl/MiddleEastMonitor/OilPrice
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz