Producent „Wołynia” zapowiedział wystosowanie dzisiaj listu otwartego do Ministerstwa Spraw Zagranicznych z protestem przeciwko odwołaniu pokazów.

Według informacji otrzymanych przez nasz portal, Instytut Polski w Budapeszcie odwołał dwa pokazy filmu „Wołyń”, które miały odbyć się na Węgrzech w najbliższych dniach. Informacje te potwierdził w rozmowie z nami Dariusz Pietrykowski, prezes zarządu firmy Film it, producenta filmu. Według prezesa Pietrykowskiego oficjalnym powodem skasowania projekcji była niemożność przeprowadzenia przed pokazami dyskusji panelowej z udziałem prof. Grzegorza Motyki. Producent „Wołynia” zapowiedział wystosowanie dzisiaj listu otwartego do Ministerstwa Spraw Zagranicznych z protestem przeciwko odwołaniu pokazów.

W sekretariacie podlegającego MSZ Instytutu Polskiego w Budapeszcie odmówiono nam komentarza na ten temat twierdząc, że wszystkie osoby mogące udzielić wypowiedzi są nieobecne w pracy.

Ze strony internetowej Instytutu wynika, że odwołane pokazy miały odbyć się 23. i 24. kwietnia w ramach 23. Polskiej Wiosny Filmowej.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku odwołano zamknięty pokaz „Wołynia” w Instytucie Polskim w Kijowie.

Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz