Szef kancelarii premiera Węgier Viktora Orbana odniósł się do idei Schulza o stworzeniu Stanów Zjednoczonych Europy do 2025 roku.

Janos Lazar, będący szefem kancelarii Orbana podczas konferencji prasowej w Budapeszcie odniósł się do promowanego przez szefa niemieckiego SPD Martina Schulza pomysłu szybkiego stworzenia Stanów Zjednoczonych Europy. Według koncepcji Schulza państwa niezainteresowane federalizacją, musiałby opuścić Unię Europejską.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

3956.49 PLN    (17.98%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Lazar nazwał postulat wysuwany przez Niemieckiego polityka absolutnie zdumiewającym. Takie ultimatum, jakie kilka dni temu wygłosił Martin Schulz, Węgry po raz ostatni dostały od Adolfa Hitlera – powiedział szef kancelarii Orbana.

CZYTAJ TAKŻE: Schulz chce Stanów Zjednoczonych Europy. „Kto się sprzeciwi, ten odejdzie z UE”

Podczas tej samej konferencji Lazar uznał za istotne fakt powiedzenia przez urzędnika UE, po raz pierwszy po dwóch latach, że obowiązkowe kwoty relokacyjne dzielą państwa członkowskie i nie rozwiązują kryzysu migracyjnego.

Było to odniesienie do listu Tuska skierowanego do przywódców UE, w którym szef Rady Europejskiej wskazał, iż system kwotowego rozdziału uchodźców jest nieskuteczny i podzielił państwa członkowskie. Szef kancelarii premiera Węgier skrytykował Komisję Europejską za wykraczanie daleko poza swoje kompetencje poprzez atak na wypowiedź Tuska.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Unijny komisarz ostro zaatakował Tuska – poszło o uchodźców

Komisja Europejska w środę skrytykowała list Tuska. Komisja Europejska stanowczo sprzeciwia się stwierdzeniu, że relokacja jako reakcja na kryzys okazała się nieskuteczna. (…) Jako instytucja bronimy prawa i decyzji podjętych przez Radę UE – oświadczyła rzecznik KE Margaritis Schinas.

Kresy.pl / dziennik.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz