Szef kancelarii premiera Węgier Viktora Orbana odniósł się do idei Schulza o stworzeniu Stanów Zjednoczonych Europy do 2025 roku.

Janos Lazar, będący szefem kancelarii Orbana podczas konferencji prasowej w Budapeszcie odniósł się do promowanego przez szefa niemieckiego SPD Martina Schulza pomysłu szybkiego stworzenia Stanów Zjednoczonych Europy. Według koncepcji Schulza państwa niezainteresowane federalizacją, musiałby opuścić Unię Europejską.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Lazar nazwał postulat wysuwany przez Niemieckiego polityka absolutnie zdumiewającym. Takie ultimatum, jakie kilka dni temu wygłosił Martin Schulz, Węgry po raz ostatni dostały od Adolfa Hitlera – powiedział szef kancelarii Orbana.

CZYTAJ TAKŻE: Schulz chce Stanów Zjednoczonych Europy. „Kto się sprzeciwi, ten odejdzie z UE”

Podczas tej samej konferencji Lazar uznał za istotne fakt powiedzenia przez urzędnika UE, po raz pierwszy po dwóch latach, że obowiązkowe kwoty relokacyjne dzielą państwa członkowskie i nie rozwiązują kryzysu migracyjnego.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Było to odniesienie do listu Tuska skierowanego do przywódców UE, w którym szef Rady Europejskiej wskazał, iż system kwotowego rozdziału uchodźców jest nieskuteczny i podzielił państwa członkowskie. Szef kancelarii premiera Węgier skrytykował Komisję Europejską za wykraczanie daleko poza swoje kompetencje poprzez atak na wypowiedź Tuska.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Unijny komisarz ostro zaatakował Tuska – poszło o uchodźców

Komisja Europejska w środę skrytykowała list Tuska. Komisja Europejska stanowczo sprzeciwia się stwierdzeniu, że relokacja jako reakcja na kryzys okazała się nieskuteczna. (…) Jako instytucja bronimy prawa i decyzji podjętych przez Radę UE – oświadczyła rzecznik KE Margaritis Schinas.

Kresy.pl / dziennik.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz