Ambasador USA przy ONZ Nikki Haley oświadczyła w czwartek, że USA stworzą koalicję przeciw Iranowi, „aby odeprzeć jego działania”.

Haley w trakcie konferencji prasowej w bazie wojskowej w pobliżu Waszyngtonu oświadczyła: Zobaczycie, że stworzymy koalicję, by naprawdę odeprzeć Iran i jego działania.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

8369.32 PLN    (38.04%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Ta (rakieta) jest produkcji irańskiej, została przesłana przez Iran – podkreśliła Haley. Ambasador USA przy ONZ przemawiała obok rozłożonych w bazie fragmentów broni, która miała być irańskim pociskiem wystrzelonym z Jemenu w kierunku Arabii Saudyjskiej.

CZYTAJ TAKŻE: Arabia Saudyjska kontra Iran – nowa wojna na Bliskim Wschodzie?

W środę sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres przekazał w raporcie, że Organizacja prowadzi śledztwo w sprawie potencjalnego przekazania rakiet irańskich balistycznych do rebeliantów Huti. W dokumencie podkreślono równocześnie, że umowa nuklearna z 2015 roku jest „najlepszym rozwiązaniem”, aby zapewnić pokojowy charakter irańskiego programu atomowego.

Sam Iran zaprzecza dostarczaniu Hutim rakiet balistycznych. Teheran zarzuca USA fabrykowanie dowodów. Ambasador Iranu przy ONZ podał w oświadczeniu w czwartek, że zarzuty USA są nieodpowiedzialne, prowokujące oraz destrukcyjne. Te oskarżenia mają również na celu zatajenie saudyjskich zbrodni wojennych w Jemenie oraz odwrócenie międzynarodowej i regionalnej uwagi od impasu w agresywnej wojnie przeciwko Jemeńczykom – można przeczytać w dokumencie.

Kresy.pl / forsal.pl

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz