Ambasador USA przy ONZ Nikki Haley oświadczyła w czwartek, że USA stworzą koalicję przeciw Iranowi, „aby odeprzeć jego działania”.

Haley w trakcie konferencji prasowej w bazie wojskowej w pobliżu Waszyngtonu oświadczyła: Zobaczycie, że stworzymy koalicję, by naprawdę odeprzeć Iran i jego działania.

Ta (rakieta) jest produkcji irańskiej, została przesłana przez Iran – podkreśliła Haley. Ambasador USA przy ONZ przemawiała obok rozłożonych w bazie fragmentów broni, która miała być irańskim pociskiem wystrzelonym z Jemenu w kierunku Arabii Saudyjskiej.

CZYTAJ TAKŻE: Arabia Saudyjska kontra Iran – nowa wojna na Bliskim Wschodzie?

W środę sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres przekazał w raporcie, że Organizacja prowadzi śledztwo w sprawie potencjalnego przekazania rakiet irańskich balistycznych do rebeliantów Huti. W dokumencie podkreślono równocześnie, że umowa nuklearna z 2015 roku jest „najlepszym rozwiązaniem”, aby zapewnić pokojowy charakter irańskiego programu atomowego.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Sam Iran zaprzecza dostarczaniu Hutim rakiet balistycznych. Teheran zarzuca USA fabrykowanie dowodów. Ambasador Iranu przy ONZ podał w oświadczeniu w czwartek, że zarzuty USA są nieodpowiedzialne, prowokujące oraz destrukcyjne. Te oskarżenia mają również na celu zatajenie saudyjskich zbrodni wojennych w Jemenie oraz odwrócenie międzynarodowej i regionalnej uwagi od impasu w agresywnej wojnie przeciwko Jemeńczykom – można przeczytać w dokumencie.

Kresy.pl / forsal.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz