Przewodniczący Papieskiej Akademii Życia arcybiskup Vincenzo Paglia oświadczył w sobotę, że wynik referendum w Irlandii skłania do tego, by jeszcze bardziej bronić życia.

Przedstawiciel Watykanu oświadczył odnosząc się do wyników referendum w Irlandii: To nie jest żadne zwycięstwo do wiwatowania, a tym bardziej powód do radości, bo wszystko, co w jakiś sposób sprzyja brudnym interesom śmierci, nie budzi zadowolenia.

Oto dlaczego również ten przełom w Irlandii musi nas skłonić jeszcze bardziej nie tylko do obrony życia, ale i do jego krzewienia, wspierania poprzez tworzenie warunków do tego, by nie dochodziło do dramatycznych decyzji – dodał abp Paglia. Zaznaczył również: Bo zawsze dramatem jest przerwanie życia, tak jak zawsze dramatem powinien być każdy przypadek, gdy życie, także narodzone, jest niszczone, upokarzane, łamane.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Irlandia za zabijaniem poczętych dzieci

Hierarcha przypomniał, że błogosławiony arcybiskup Oscar Romero z Salwadoru, który zostanie wkrótce świętym, powiedział: Sobór Watykański II prosi każdego z nas, byśmy stali się męczennikami, czyli byśmy dawali życie, a nie je odbierali. Abp Paglia podkreślił: Matka jest męczennikiem, bo daje życie.

Dziś w świecie, w którym z taką łatwością wspomaga się brudne dzieło śmierci, ja cieszyłbym się raczej za każdym razem, gdy życie jest chronione, wspomagane i promowane. Bo tego faktycznie potrzebuje cały świat – powiedział przewodniczący Papieskiej Akademii Życia.

Kresy.pl / interia.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz