Polski minister spraw zagranicznych spotkał się z swoim amerykańskim odpowiednikiem Rexem Tillersonem.

Rozmowa szefów dyplomacji obu krajów trwała 45 minut.

Podczas spotkania nie doszło jednak do żadnych konkretnych deklaracji. Rex Tillerson oświadczył  Witoldowi Waszczykowskiemu, że według jego wiedzy, już poprzednia administracja przekazała wiele informacji. Waszczykowski oświadczył jednak, że ma nadzieję, że Tillerson przyjrzy się sprawie „świeżym okiem”.

CZYTAJ TAKŻE:
Spotkanie Tillerson-Waszczykowski już dzisiaj
Macierewicz: Odpowiedzialność Rosji za katastrofę smoleńską jest przesądzona

Od siedmiu lat nie jesteśmy w stanie opisać, wykryć, zweryfikować jednoznacznie przyczyn tej katastrofy – mówił Waszczykowski. Powiedziałem, że w przypadku Smoleńska interesuje nas wszelka pomoc, zarówno techniczna, polityczna w postaci wywierania presji na Rosję, jak i pomoc prawna, ponieważ jeśli nie będzie współpracy ze strony rosyjskiej, w dalszym ciągu zamierzamy złożyć skargę do Trybunału Międzynarodowego – powiedział Witold Waszczykowski.

Polski szef dyplomacji stwierdził, że  poprzednia administracja nie była chętna do współpracy w tej sprawie, ponieważ Barack Obama miał przez wiele lat w głowie reset z Rosją i wszelkie próby twardszego kursu wobec Rosji przeszkadzały mu w tym resecie.

kresy.pl / rmf24.pl

Oceń ten artykuł
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz