„W lokalach (socjalnych lub komunalnych, przyp. red.)  zamiast osób mających umowę z Dzielnicą, zamieszkują… m.in. obywatele Ukrainy” – napisał w środę na Facebooku Radny warszawskiej dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy Ernest Kobyliński.

Oczekiwanie na mieszkanie socjalne lub komunalne trwa w Warszawie niekiedy miesiącami lub nawet latami. Radny dzielnicy Praga-Północ Ernest Kobyliński poinformował w środę w mediach społecznościowych, że podczas kontroli osób przebywających na kwarantannie policja odkryła, że w opisywanych mieszkaniach urzędują m.in. obywatele Ukrainy.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

„Biorąc pod uwagę jak dużo ludzi oczekuje na mieszkania komunalne bądź socjalne, wszelkie przypadki wynajmowania takich mieszkań powinny być bezwzględnie piętnowane” – napisał Kobyliński.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zapowiedział interwencję w Zakładzie Gospodarowania Nieruchomościami (ZGN) w związku z opisywaną sprawą. „Złożyłem dziś interpelację z prośbą aby ZGN zweryfikował tą informacje i wystąpił do Policji z wnioskiem o informację, które lokale należące do ZGN są wynajmowane osobom trzecim?” – napisał Kobyliński na portalu społecznościowym.

Radny podkreślił także, że proceder może mieć szerszy zasięg występowania. „Proceder ten może mieć miejsce nie tylko na Pradze-Północ. Pytanie więc, jak Miasto Stołeczne Warszawa weryfikuje takie przypadki i czy jest przyzwolenie na taki proceder?” – zauważa Kobyliński.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W rozmowie z portalem „Kresy.pl” radny zaznaczył, że „zwalczanie opisywanego procederu wymaga determinacji, której nie widać u władz Warszawy”.

W opublikowanym na Facebooku tekście interpelacji pyta m.in. o to „Ile lokali socjalnych bądź komunalnych jest niezgodnie z umową wynajmowanych osobom trzecim?”, a także „Jak często i w jaki sposób jest sprawdzane wykorzystanie lokali ZGN?”.

Zobacz także: Minister Ardanowski: Przyjazd tysięcy Ukraińców do Polski jest świetną okazją do zaprzyjaźnienia się

facebook.com / kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz