Agresywni mężczyźni zakłócili Mszę Świętą w warszawskim kościele. Zostali zatrzymani

Trzech mężczyzn zakłóciło Mszę Świętą w jednym z warszawskich kościołów. Przeklinali i krzyczeli, a po wyprowadzeniu z kościoła zaczęli uderzać w drzwi wejściowe – poinformowała PAP w sobotę. Zostali zatrzymani przez policję. Grozi im kara grzywny, kara ograniczenia wolności lub do dwóch lat więzienia.

Zdarzenie miało miejsce w piątek w kościele pod wezwaniem św. Apostołów Piotra i Pawła na Ursynowie. Trzech mężczyzn weszło do kościoła podczas Mszy Świętej. Zaczęli przeklinać i krzyczeć. Dwóch wiernych wyprowadziło agresywnych mężczyzn z kościoła. Po wyprowadzeniu agresorzy uderzali w drzwi wejściowe.

Odprawianie Mszy Świętej zostało przerwane. Wezwano policję.

„W piątek tuż po godzinie 20 przyjęte zostało zawiadomienie w tej sprawie” – przekazał rzecznik Komendanta Stołecznego Policji nadkom. Sylwester Marczak.

Poinformował, że czynności prowadzone są w kierunku złośliwego przeszkadzania w wykonywaniu aktu religijnego.

Zobacz także: Kolejna profanacja w Polsce. Aktywiści LGBT zamalowali twarz na wizerunku Maryi [+VIDEO]

„W tym samym czasie policyjni wywiadowcy zatrzymali pierwszego z podejrzanych. To mieszkaniec Warszawy. Mężczyzna trafił do aresztu policyjnego. Miał ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie” – podkreślił nadkomisarz. „Kolejnych dwóch mężczyzn policjanci z Ursynowa zatrzymali w sobotę. Trwają dalsze ustalenia śledczych. W niedzielę zaplanowano dalsze czynności z udziałem zatrzymanych” – dodał.

Mężczyznom grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności lub do dwóch lat więzienia.

Zobacz także: Pijani zakłócili mszę w Świdnicy. Ksiądz wskazał na „tęczowych terrorystów spod znaku LGBT”

pap / wnp.pl / Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz