W Polsce działa 300 firm z branży kosmicznej

Minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz powiedziała, że w ciągu ostatnich pięciu lat liczba firm z branży kosmicznej zwiększyła się z 30 do 300.

Jadwiga Emilewicz bierze w czwartek udział w Forum Sektora Kosmicznego 2018. Wydarzenie jest skierowane do przedstawicieli firm i instytucji biorących aktywny udział w rozwoju branży kosmicznej.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

2804.49 PLN    (12.74%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Pięć lat temu mieliśmy niespełna 30 podmiotów gospodarczych, które identyfikowały siebie jako branża kosmiczna, dziś jest ich ponad 300, z których większość to małe i średnie firmy – powiedziała minister Emilewicz.

ZOBACZ TAKŻE: „Rz”: polskie firmy wyruszają na podbój kosmosu

Szefowa resortu dodała, w zeszłym roku polskie firmy złożyły skutecznie ponad 171 aplikacji do Europejskiej Agencji Kosmicznej. Sukces kolejnej polskiej firmy, która wzięła udział w niedawnej misji NASA InSight, świadczy o potencjale polskiego przemysłu kosmicznego i popycie na jego rozwiązania – zaznaczyła.

Według prezesa Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego Pawła Wojtkiewicza druga edycja Forum to okazja do dyskusji na temat obecnego potencjału polskiego sektora kosmicznego oraz wykorzystania już istniejących możliwości dla rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw w tym obszarze gospodarczym.

Pierwsza edycja wydarzenia w roku 2016 zgromadziła 400 uczestników, 34 wystawców oraz liczne media. Została bardzo wysoko oceniona przez przedstawicieli sektora, którzy docenili wysoki poziom merytoryczny konferencji i możliwość dyskusji przedstawicieli najważniejszych instytucji oraz firm zaangażowanych w rozwój sektora kosmicznego – powiedział Wojtkiewicz.

Kresy.pl / forsal.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz