W Polsce działa 300 firm z branży kosmicznej

Minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz powiedziała, że w ciągu ostatnich pięciu lat liczba firm z branży kosmicznej zwiększyła się z 30 do 300.

Jadwiga Emilewicz bierze w czwartek udział w Forum Sektora Kosmicznego 2018. Wydarzenie jest skierowane do przedstawicieli firm i instytucji biorących aktywny udział w rozwoju branży kosmicznej.

Pięć lat temu mieliśmy niespełna 30 podmiotów gospodarczych, które identyfikowały siebie jako branża kosmiczna, dziś jest ich ponad 300, z których większość to małe i średnie firmy – powiedziała minister Emilewicz.

ZOBACZ TAKŻE: „Rz”: polskie firmy wyruszają na podbój kosmosu

Szefowa resortu dodała, w zeszłym roku polskie firmy złożyły skutecznie ponad 171 aplikacji do Europejskiej Agencji Kosmicznej. Sukces kolejnej polskiej firmy, która wzięła udział w niedawnej misji NASA InSight, świadczy o potencjale polskiego przemysłu kosmicznego i popycie na jego rozwiązania – zaznaczyła.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Według prezesa Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego Pawła Wojtkiewicza druga edycja Forum to okazja do dyskusji na temat obecnego potencjału polskiego sektora kosmicznego oraz wykorzystania już istniejących możliwości dla rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw w tym obszarze gospodarczym.

Pierwsza edycja wydarzenia w roku 2016 zgromadziła 400 uczestników, 34 wystawców oraz liczne media. Została bardzo wysoko oceniona przez przedstawicieli sektora, którzy docenili wysoki poziom merytoryczny konferencji i możliwość dyskusji przedstawicieli najważniejszych instytucji oraz firm zaangażowanych w rozwój sektora kosmicznego – powiedział Wojtkiewicz.

Kresy.pl / forsal.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz