Ministerstwo Zdrowia Iranu poinformował w czwartek na konferencji prasowej, że w jego kraju co dziesięć minut umiera osoba zakażona koronawirusem – pisze Middle East Eye.

Kianush Jhanpur, rzecznik irańskiego ministra zdrowia poinformował, że w jego kraju były przynajmniej 1284 zgodny spowodowane koronawirusem.

„Według naszych informacji co dziesięć minut z powodu kororonawirusa umiera jeden obywatel Iranu, a pięćdziesięciu następnych zostaje zainfekowanych” – mówił w czwartek. Wcześniej, zastępca ministra mówił w wywiadzie dla rządowej telewizji, że władza odnotowała ponad 1000 nowych przypadków w jeden dzień.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak informowaliśmy, Stany Zjednoczone ogłosiły we wtorek nałożenie kolejnych sankcji na Iran, ignorując apel Chin o zmniejszenie presji na Teheran w związku z pandemią koronawirusa.

Jak podała agencja Reutera, amerykański sekretarz stanu Mike Pompeo powiedział na konferencji prasowej we wtorek, że USA nakładają sankcje na dziewięć podmiotów zarejestrowanych w RPA, Hongkongu i Chinach oraz na trzech obywateli Iranu  w związku z ich zaangażowaniem w „znaczące transakcje” handlowe irańskimi produktami petrochemicznymi.

Sekretarz stanu USA wezwał Teheran do uwolnienia więzionych przez Iran Amerykanów. Miałby to być humanitarny gest w związku z trudną sytuacją wywołaną pandemią. Oficjalnie w Iranie zanotowano ponad 16 tys. przypadków zarażenia koronawirusem i prawie tysiąc zgonów.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Pompeo jasno zadeklarował na konferencji prasowej, że Waszyngton będzie kontynuował kampanię maksymalnej presji na Iran, aby zdławić zdolności tego kraju do eksportu ropy.W poniedziałek anonimowe źródła w Waszyngtonie poinformowały agencję Reutera, że jest mało prawdopodobne, by Stany Zjednoczone posłuchały apelu Chin o złagodzenie sankcji wobec Iranu w obliczu pandemii koronawirusa.

Według wtorkowych informacji, co najmniej 13 przedstawicieli władz irańskich zginęło z powodu koronawirusa, a 11 dygnitarzy jest zarażonych.

Kresy.pl/MiddleEastEye
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz