Ministerstwo Zdrowia Iranu poinformował w czwartek na konferencji prasowej, że w jego kraju co dziesięć minut umiera osoba zakażona koronawirusem – pisze Middle East Eye.

Kianush Jhanpur, rzecznik irańskiego ministra zdrowia poinformował, że w jego kraju były przynajmniej 1284 zgodny spowodowane koronawirusem.

“Według naszych informacji co dziesięć minut z powodu kororonawirusa umiera jeden obywatel Iranu, a pięćdziesięciu następnych zostaje zainfekowanych” – mówił w czwartek. Wcześniej, zastępca ministra mówił w wywiadzie dla rządowej telewizji, że władza odnotowała ponad 1000 nowych przypadków w jeden dzień.

Jak informowaliśmy, Stany Zjednoczone ogłosiły we wtorek nałożenie kolejnych sankcji na Iran, ignorując apel Chin o zmniejszenie presji na Teheran w związku z pandemią koronawirusa.

Jak podała agencja Reutera, amerykański sekretarz stanu Mike Pompeo powiedział na konferencji prasowej we wtorek, że USA nakładają sankcje na dziewięć podmiotów zarejestrowanych w RPA, Hongkongu i Chinach oraz na trzech obywateli Iranu  w związku z ich zaangażowaniem w “znaczące transakcje” handlowe irańskimi produktami petrochemicznymi.

Sekretarz stanu USA wezwał Teheran do uwolnienia więzionych przez Iran Amerykanów. Miałby to być humanitarny gest w związku z trudną sytuacją wywołaną pandemią. Oficjalnie w Iranie zanotowano ponad 16 tys. przypadków zarażenia koronawirusem i prawie tysiąc zgonów.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Pompeo jasno zadeklarował na konferencji prasowej, że Waszyngton będzie kontynuował kampanię maksymalnej presji na Iran, aby zdławić zdolności tego kraju do eksportu ropy.W poniedziałek anonimowe źródła w Waszyngtonie poinformowały agencję Reutera, że jest mało prawdopodobne, by Stany Zjednoczone posłuchały apelu Chin o złagodzenie sankcji wobec Iranu w obliczu pandemii koronawirusa.

Według wtorkowych informacji, co najmniej 13 przedstawicieli władz irańskich zginęło z powodu koronawirusa, a 11 dygnitarzy jest zarażonych.

Kresy.pl/MiddleEastEye

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply