W Berdiańsku, w kontrolowanej przez Rosję części obwodu zaporoskiego, w piątek doszło do podwójnego morderstwa – podał interfax.ru.

Ofiarami byli zastępca szefa administracji ds. mieszkalnictwa i usług komunalnych oraz jego żona, szef lokalnej komisji wyborczej ds. referendum.

„W pobliżu swojego garażu zginęli zastępca szefa wojskowo-cywilnej administracji miasta Berdiańsk ds. mieszkalnictwa i usług komunalnych Oleg Bojko i jego żona Ludmiła Bojko, która kierowała referendalną miejską terytorialną komisją wyborczą” – poinformowały prorosyjskie władze miasta.

Jak informowaliśmy, w okupowanym przez Rosjan Berdiańsku doszło na początku września do eksplozji w samochodzie szefa miejscowej administracji, który w ciężkim stanie trafił do szpitala, gdzie zmarł.

Przypomnijmy, że pod koniec sierpnia w Berdiańsku w wyniku eksplozji ładunku wybuchowego umieszczonego na wysokości około 3 metrów na drzewie zginął Aleksandr Kolesnikow, wiceszef policji drogowej w mieście. W Chersoniu w zamachu zginął Aleksiej Kowalow, ukraiński parlamentarzysta, który przeszedł na stronę Rosjan.

Wcześniej, 24 sierpnia, w okupowanej wsi Mychajliwka w obwodzie zaporoskim zginął w wyniku zamachu bombowego szef miejscowej administracji Iwan Suszko. 23 sierpnia okazało się, że w okupowanej przez Rosjan części obwodu chersońskiego doszło do zamachu bombowego na członka okupacyjnych władz obwodu Igora Telegina. Urzędnik przeżył ten zamach.

CZYTAJ TAKŻE: Wybuchy w Ługańsku i Chersoniu. Zginął prokurator generalny ŁRL

Kresy.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply