Minister energii Arabii Saudyjskiej oświadczył w niedzielę, że Saudi Aramco odkryło dwa nowe złoża gazu i ropy na terenie kraju.

Saudi Aramco odkryło dwa nowe złoża gazu i ropy w Arabii Saudyjskiej – oświadczył w niedzielę minister energetyki Arabii Saudyjskiej. Na razie nie jest znana wielkość nowych złóż – podaje agencja „Reuters”.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Saudyjski minister energii, książę Abdulaziz bin Salman Al-Saud powiedział, że nowe pole naftowe Abraq al-Toloul, leżące na południowy wschód od miasta Arar na północy, aktualnie notuje przepływ na poziomie 3189 baryłek (1 baryłka to 159 litrów) dziennie i 3,5 miliona stóp sześciennych gazu ziemnego.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Z kolei nowe złoże Hadabat al Hajara w regionie al-Jof dostarcza w ciągu doby 16 milionów stóp sześciennych gazu ziemnego, a także 1944 baryłek kondensatu ropy naftowej.

Armaco zaznacza jednak, że są to wstępne dane, które będą jeszcze weryfikowane.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Reuters: Arabia Saudyjska chce zabrać Rosji odbiorców ropy naftowej

Minister podkreślił, że Aramco będzie kontynuować swoje wysiłki mające na celu oszacowanie całkowitej ilości ropy naftowej oraz gazu na obu polach, a także wykona więcej odwiertów, aby określić powierzchnię i pojemność.

reuters.com / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz