W kolejnym wywiadzie na kanale KresyTV, redaktor Mateusz Pławski rozmawiał z Piotrem Wujcem, prawnikiem mieszkańców Kiedrzyna, którym grozi wyrzucenie ze swoich domów. Jest to spowodowane planami wysiedlenia, spowodowanymi rozbudową znajdującego się tam lotniska.

Gorąco zachęcamy do obejrzenia kolejnej naszej produkcji na kanale KresyTV. Tym razem redaktor Mateusz Pławski rozmawiał z Piotrem Wujcem, prawnikiem mieszkańców Kiedrzyna, którym grozi wyrzucenie ze swoich domów. Jest to spowodowane planami wysiedlenia, spowodowanymi rozbudową znajdującego się tam lotniska.

Jak informowaliśmy, mieszkańcy Kiedrzyna pod Radomiem znaleźli się w dramatycznej sytuacji. Muszą opuścić domy, w których ich rodziny żyją od pokoleń. Jest to spowodowane planami wysiedlenia, spowodowanymi rozbudową znajdującego się tam lotniska. Oczekują na odszkodowania, jednak póki co nie dostali nawet zapewnienia, na ile konkretnie mogą liczyć. Nie wiedzą również dokąd mieliby się przeprowadzić. 29 kwietnia listonosz przyniósł mieszkańcom upomnienia od Wojewody Mazowieckiego sugerujące, że część rodzin rolników ma opuścić swoje domy w ciągu 7 dni. „Moi wnioskodawcy nie mają nic przeciwko rozbudowie lotniska, czują się jednak pominięci w całej procedurze” – podkreśla Piotr Wujec, prawnik, pełnomocnik rolników, którzy mają zostać wysiedleni. Zaznacza, że rolnicy nie opuszczą swoich domów w spodziewanym terminie, ponieważ „nie mają dokąd pójść”.

Zachęcamy też do oglądania naszych poprzednich produkcji:

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz