W ciągu ostatniej doby 1199 osób zmarło w USA z powodu choroby COVID-19 – poinformował Uniwersytet Johna Hopkinsa. Pierwszy raz od 10 czerwca dobowa liczba zgonów przekroczyła w kraju tysiąc. W ciągu ostatnich 24 godzin potwierdzono w kraju 42 528 nowych przypadków zakażenia koronawirusm. Od początku epidemii w kraju stwierdzono ponad 2,6 mln przypadków zakażenia.

Z danych Uniwersytetu Johna Hopkinsa wynika, że w ciągu ostatnich 24 godzin 1199 osób w Stanach Zjednoczonych zmarło z powodu choroby COVID-19 – podaje Polska Agencja Prasowa (PAP). Dobowa liczba zgonów przekroczyła w kraju tysiąc po raz pierwszy od 10 czerwca. W ciągu doby liczba potwierdzonych przypadków zakażenia wzrosła w USA o 42 528. Od początku epidemii potwierdzono w kraju ponad 2,6 mln zakażeń.

Biorąc pod uwagę liczbę zakażonych oraz ofiar śmiertelnych, Stany Zjednoczone są krajem najbardziej dotkniętym przez epidemię.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W ostatnich tygodniach, głównie na południu i wschodzie kraju, nastąpił gwałtowny wzrost liczby zakażonych.

We wtorek władze Teksasu poinformowały, że w tym stanie została odnotowana rekordowa dobowa liczba przypadków – 6975.

Główny epidemiolog USA Anthony Fauci ocenił we wtorek, że „Stany Zjednoczone idą w złym kierunku”, odnosząc się to stanu epidemii w kraju. W jego opinii już niedługo może dojść do wykrywania dziennie nawet po 100 tys. przypadków zakażeń.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zwrócił także uwagę, że w ostatnich dniach wielu Amerykanów zaczęło lekceważyć zagrożenie, m.in. nie zabierając ze sobą maseczek ochronnych i nie stosując się do pozostałych zasad sanitarnych.

Model Uniwersytetu Waszyngtońskiego w Seattle przewiduje, że do jesieni liczba ofiar śmiertelnych COVID-19 może wzrosnąć w kraju nawet do 175 tys.

Zobacz także: Trzy państwa mają problem z koronawirusem

pap / reuters.com / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz