Ambasador USA przy ONZ Nikki Haley powiedziała w niedzielę w wywiadzie w telewizji CBS, że w poniedziałek szef Departamentu Skarbu Steven Mnuchin ogłosił nowe sankcje wobec Rosji.

W niedzielnym programie „Face the Nation” telewizji CBS przedstawicielka Stanów Zjednoczonych przy ONZ zapowiedziała ogłoszenie w poniedziałek nowych sankcji wobec Rosji przez sekretarza skarbu USA. Dotkną bezpośrednio wszystkie rodzaje firm, które miały do czynienia ze sprzętem powiązanym z Asadem i użyciem broni chemicznej – ogłosiła.Nikki Haley stwierdziła także, że Syria w chwili obecnej odmawia wzięcia udziału w wielostronnych negocjacjach w ramach rozpoczętego przez Organizację Narodów Zjednoczonych procesu pokojowego. Jej zdaniem Rosja powinna przyprowadzić Syrię do stołu rozmów.

Ambasadorka Stanów Zjednoczonych przez ONZ stwierdziła również, że władze w Damaszku nie są godne, aby zaprosić je do bezpośrednich rozmów z USA. Nie będziemy prowadzić rozmów jeden na jeden z Asadem – powiedziała Nikki Haley.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Wcześniej w sobotę w wywiadzie dla telewizji Fox News Haley zapowiedziała, że USA nie wycofają swoich armii z terytorium Syrii, do czasu osiągnięcia założonych celów: zapewnienia, że broń chemiczna nie będzie użyta w sposób zagrażający interesom USA, pokonania Państwa Islamskiego, a także stworzenia możliwości obserwowania działań Iranu.

Kresy.pl / interia.pl

Reklama

Tagi: , , , , , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz