Ambasador USA przy ONZ Nikki Haley powiedziała w niedzielę w wywiadzie w telewizji CBS, że w poniedziałek szef Departamentu Skarbu Steven Mnuchin ogłosił nowe sankcje wobec Rosji.

W niedzielnym programie „Face the Nation” telewizji CBS przedstawicielka Stanów Zjednoczonych przy ONZ zapowiedziała ogłoszenie w poniedziałek nowych sankcji wobec Rosji przez sekretarza skarbu USA. Dotkną bezpośrednio wszystkie rodzaje firm, które miały do czynienia ze sprzętem powiązanym z Asadem i użyciem broni chemicznej – ogłosiła.

Nikki Haley stwierdziła także, że Syria w chwili obecnej odmawia wzięcia udziału w wielostronnych negocjacjach w ramach rozpoczętego przez Organizację Narodów Zjednoczonych procesu pokojowego. Jej zdaniem Rosja powinna przyprowadzić Syrię do stołu rozmów.

Ambasadorka Stanów Zjednoczonych przez ONZ stwierdziła również, że władze w Damaszku nie są godne, aby zaprosić je do bezpośrednich rozmów z USA. Nie będziemy prowadzić rozmów jeden na jeden z Asadem – powiedziała Nikki Haley.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Wcześniej w sobotę w wywiadzie dla telewizji Fox News Haley zapowiedziała, że USA nie wycofają swoich armii z terytorium Syrii, do czasu osiągnięcia założonych celów: zapewnienia, że broń chemiczna nie będzie użyta w sposób zagrażający interesom USA, pokonania Państwa Islamskiego, a także stworzenia możliwości obserwowania działań Iranu.

Kresy.pl / interia.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz