Ambasador Stanów Zjednoczonych przy ONZ Nikki Haley powiedziała w niedzielnym wywiadzie dla telewizji Fox News, że USA muszą przed opuszczeniem Syrii zabezpieczyć wyznaczone cele.

Haley wskazała trzy cele jakie chcą osiągnąć USA: upewnienie się, że broń chemiczna nie zostanie wykorzystana w jakikolwiek sposób, stwarzający ryzyko dla interesów USA, pokonanie Państwa Islamskiego, a także zapewnienie możliwości obserwowania działań Iranu.Naszym celem jest, aby zobaczyć amerykańskich żołnierzy wracających do domu, ale nie odejdziemy, dopóki nie będziemy pewni, że osiągnęliśmy to co zostało założone – powiedziała Haley.

ZOBACZ TAKŻE: „Perfekcyjne uderzenie, misja wykonana!” Trump zadowolony z rezultatów ataku na Syrię

Wojska amerykańskie, brytyjskie i francuskie nad ranem w sobotę dokonały serię uderzeń na cele w Syrii w ramach odwetu za domniemane użycie przez siły prezydenta Baszara Asada broni chemicznej podczas ataku z 7 kwietnia w mieście Duma na wschód od Damaszku.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Stany Zjednoczone poinformowały, że celem sobotnich bombardowań był wojskowy ośrodek naukowo-badawczy w Damaszku, który miał zajmować się technologią broni chemicznej, a także składy znajdujące się na zachód od miasta Hims.

CZYTAJ WIĘCEJ: Prof. Zapałowski dla Kresy.pl o kryzysie wokół Syrii: uderzenie Stanów Zjednoczonych spotka się z kontrakcją Rosji

Kresy.pl / interia.pl

Reklama

Tagi: , , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. MJD9 :

    Niestety istnieje bardzo poważna obawa, że USA wycofa się dopiero wówczas, gdy wpadnie w katastroficzne tarapaty. Niestety, bo ogromnie nie podobają mi się przedstawiciele prymitywnej okrutnej pasożytniczej pseudocywilizacji muzułmańskiej. I co będzie gdy ci dzicy szaleńcy zdecydują się na wrzucenie bomby średniej wielkości do kaldery pod Yellowstone? Trafienie w kalderę jest nietrudne, to obszar 55 km x 80 km. Przecież to grozi gigantyczną rzeką ognia i niemal bezpośrednią śmiercią w katastrofie kilkunastu czy kilkudziesięciu milionów Amerykanów. Może nawet dojść do przepołowienia kontynentu. A potem nawet może spowodować tzw. „zima nuklearną” i totalnym głodem na całej ziemi. Czy potrzeba takiego gigantycznego koszmarnego kataklizmu aby administracja USA oprzytomniała wreszcie z talmudu ?