Jesteśmy tu by pokazać naszym polskim sojusznikom, że amerykańskie gwarancje bezpieczeństwa dla Polski w ramach NATO, znaczą coś więcej niż tylko słowo na papierze – powiedział cytowany przez Polską Agencję Prasową ambasador Stanów Zjednoczonych Stephen Mull na wspólnej konferencji prasowej z ministrem obrony narodowej Tomaszem Siemoniakiem.

Aambasador Stanów Zjednoczonych i minister Siemoniak odwiedzili amerykańskich żołnierzy, którzy pojawili się w Polsce wraz z wyrzutniami rakiet Patriot. Jak zaznaczył minister Siemoniak, Amerykanie są mile widziani na polskiej ziemi. Dodał on, że za obecnością amerykańskich żołnierzy w Polsce opowiadają się zarówno polscy politycy, jak i społeczeństwo. Amerykański ambasador podkreślał z kolei, że amerykańskie gwarancje dla Polski są realne:

„Jesteśmy tu by pokazać naszym polskim sojusznikom, że amerykańskie gwarancje bezpieczeństwa dla Polski w ramach NATO, znaczą coś więcej niż tylko słowo na papierze” – powiedział cytowany przez Polską Agencję Prasową dyplomata. „Oznaczają one szybkie rozmieszczenie jednego z najbardziej zaawansowanych systemów obrony na naszej planecie – oznaczają obecność najlepszych żołnierzy na świecie i oznaczają bliską, solidną współpracę między polskimi i amerykańskimi żołnierzami w zakresie planowania tego, jak najlepiej bronić Polski” – mówił Mull.

Mobilna rateria rakiet Patriot na stałe znajduje się w Niemczech. W Polsce przebywała ona wcześniej już kilkanaście razy.

PAP / Kresy.pl

44 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  • sobiepan
   sobiepan :

   Banderowski pomiot współdecyduje o Polsce

   Janusz Onyszkiewicz, b. Minister Obrony III RP, spokrewniony z UPA!

   Kolejny „polski” eurodeputowany, powiązany rodzinnie z hersztem band UPA na tzw. Zakierzoni.

   Gdy w latach 1943-1947 UPA realizowała pomysł Zakierzonii, dowodzący rejonem UPA „Zachód” Mirosław Onyszkiewicz „Orest” (w tej rodzinie było przynajmniej trzech zajmujących się wojskiem, byli jeszcze: Mirosław Onyszkiewicz „Myron” „Hałada” d-ca sotni UPA i Janusz Onyszkiewicz, niedawny minister III RP, obecnie kandydat SLD/UW) wydał obwieszczenie by do 6 kwietnia 1944 r. wszyscy Polacy bez wyjątków opuścili opanowane przez UPA części województw: rzeszowskiego i lubelskiego, a w przyszłości miało dotyczyć to również nowosądeczczyzny w myśl haseł „Ukraina – i Zakierzonia – bude no bez Lachiw”.

   Pomysł przerwała zrealizowana dopiero w miesiącach kwiecień–lipiec 1947 r. akcja wojska wymierzona w zaplecza UPA, znana pod kryptonimem Akcja Wisła. Nim to nastąpiło teren zabarwiał się krwią tysięcy ofiar obywateli polskich wielu narodowości. Szczególnie bowiem krwawo obchodzono się z ludźmi narodowości ukraińskiej opierającymi się hasłom towarzyszy Onyszkiewicza.

   Mimo upływu lat w kołach skrajnie nacjonalistycznych Ukrainy pomysł nadal jest aktualny. Przypomina o tym rzeszowski pop. W roku 2006 w połowie października, gdy przypadała kolejna rocznica /1942r./ „powstania UPA”, czyli rozpoczęcia przez nią mordów polskich obywateli Wołynia i Polesia, pop uczcił rocznicę wybierając się do podkarpackiej Pawłokomy, by na mogiłach ofiar polityki Ukraińskiej Powstańczej Armii odprawić uroczyste prawosławne nabożeństwo dziękczynne. Pokazała to polska TV wcale nie krytykując popiego pomysłu.

   Obecnie dostał realne pozwolenie by zacząć odtwarzać podstawy Zakierzonii. Dzieje się tak choćby dlatego, że podczas obecności w polskim rządzie panów Onyszkiewicza i Kuronia zawieszono uchwalanie przygotowanej już ustawy potępiającej zbrodnie Ukraińskiej Powstańczej Armii i obecnie możemy straszyć więzieniem polskie dzieci za machanie w powietrzu rączkami, bo przecież są to faszyści proniemieccy, a nie możemy nic zrobić faszystom z Ukrainy za głoszone przez nich hasła, bo nie ma takiego prawa.

   W tej lekcji współczesnej historii warto wspomnieć, że UPA jako twór przebywających w latach 1941-1944 na Ukrainie armii Wehrmahtu, a głównie formacji SS takich jak chociażby 10. dywizji pancernej SS „Frundsberg /w której służył niemiecki ochotnik pisarz Gűnter Grass/, czy 14 Dywizji Grenadierów Waffen SS-Galizien została stworzona, by przy boku swoich mocodawców, których była sojusznikiem, dzielnie wspierać niemieckie interesy faszyzmu na tych terenach.

   Warto przypomnieć że stryj min.Onyszkiewicza to:

   Mirosław Onyszkiewicz ps. Orest, Biłyj, Bohdan, Ołeh , ur. 1911 w Uhnowie koło Sokala, zm. 6 lipca 1950 – pułkownik faszystowskiej UPA dowódca VI Okręgu „Sian”, strukturach OUN członek Krajowego Prowydu i referent do spraw wojskowych.

   Początkowo dowodził kureniem UPA, który dokonał mordów na polskiej ludności we wsiach m.in. Tamoszyn, Posadów i Podlodów w okolicy Tomaszowa Lubelskiego oraz Ostrów i Chlewiska w rejonie Bełżca.

   Oddział znany jest też z akcji zlikwidowania oddziału AK oraz wymordowania polskich partyzantów i spadochroniarzy pod Dachnowem.

   Od kwietnia 1943 szef sztabu Okręgu UPA „Buh”.

   W połowie marca 1945 Mirosław Onyszkiewicz mianowany został dowódcą VI Okręgu UPA Sian (tzw. Zakierzoński Kraj). Podległe mu oddziały dokonały szeregu grabieży i mordów na terenach województw lubelskiego, rzeszowskiego i krakowskiego.

   2 marca 1948 został aresztowany we Wrocławiu. Wojskowy Sąd Rejonowy w Warszawie skazał go 2 czerwca 1950 na karę śmierci. Wyrok wykonano 6 lipca.

   http://www.ivrozbiorpolski.pl

  • fiesta
   fiesta :

   Cytat: „USA do Polski: Zawsze będziemy z wami”. Tak, byli od 1943r w Teheranie, pozniej w Jalcie i Poczdamie i decydowali o Polsce bez Polski…. polityczne qrwy.
   Ameryka przygotowuje „mieso armatnie” i scene teatralna w Polsce na widowiskowy konflikt z Rosja, przy czym Rosja juz uprzedzila, ze nie bedzie sie bawic w wojne podjazdowa tylko przywali atomem z grubej rury. Taniej dla Ameryki jest wyslac sprzet wojskowy w rejon konfliktu, a przez to oddalic linie frontu od panstw zachodnich niz brac udzial w walkach na pierwszej linii.
   Zydowskie i ukrainskie qrwy (Komorowski, Siemoniak etc) u steru wladzy w Polsce maja swoich odpowiednikow po stronie amerykanskiej, podobnie jak w przypadku zydostwa (Poroszenko, Jaceniuk, Tiahnybok, Jarosz etc) u steru wladzy na UPA-inie.
   W interesie Polski jest odzyskac KRESY WSCHODNIE II RP, ktore prawnie naleza do Polski – vide postulat i mapa w/g R.Dmowskiego na konferencji pokojowej w Wersalu w 1919r ( http://www.nowastrategia.org.pl/ksztaltowaly-sie-granice-ii-rzeczpospolitej/). MORAL:
   Po gorzkiej lekcji historii dla Polski i Polakow, wielka glupota jest branie na powaznie jakichkolwiek obietnic slownych lub pisemnych.

  • sobiepan
   sobiepan :

   ZNALEZIONE W INTERNECIE………………………………………………………………………………….Potwierdzone zostało to, że Putin wydał międzynarodowy nakaz aresztowania dla Nathana Rotszylda i jego zausznika George’a Sorosa za przestępstwa ekonomiczne wobec Rosji. Mógł być to powód zemsty Rotszyldów na Putinie – planu nuklearnego ataku na Wielkiej Brytanii, która jak wiadomo, obok Izraela i USA, jest prywatnym folwarkiem tejże rodziny banksterskiej. Pośrednio jest to też dowód na to, że Putin nie jest agentem NWO i międzynarodowej kliki finansowej. Tymczasem mój informator – jest to osoba pochodzenia rosyjskiego – mieszka w Polsce. Ojciec tej osoby jest pułkownikiem w stanie czynnym w armii rosyjskiej Okręgu Kaliningradzkiego. Z informacji jakie posiadam wynika iż, wyżsi oficerowie armii rosyjskiej są przekonani, że wojna wybuchnie na 100%. Wg. nich na Ukrainie dokonywane są mordy na ludności pochodzenia rosyjskiego – z zemsty. PUTIN NIE USTĄPI! Gra toczy się o wpływy na Ukrainie i korzyści z wejścia na te tereny zachodnich korporacji oraz dominacji NATO. Co jeszcze mówią? Pieniądze z Unii zostały rozkradzione, także te z Polski. Poborowych z Ukrainy siłą wcielanych do armii (nikt tam nie chce wojny – to tylko propaganda zachodu i mediów) zaopatruje się w sprzęt typu kamizelki kuloodporne – podróbki które nie nie ochronią nawet przed strzałą z łuku, buty z wkładami papierowymi które wytrzymują góra tydzień. Rodziny poborowych na własną rękę kupują kamizelki, buty i hełmy na czarnym rynku aby chronić swoich synów. Napiszecie pewnie, że to propaganda rosyjska. Ale dlaczego rodziny i krewni wyższych oficerów armii ukraińskiej masowo opuszczają Kijów i inne miasta Ukrainy?

   • fiesta
    fiesta :

    re: SobiePan…. Gdyby nawet bylo prawda, ze Putin wydal nakaz aresztowania dla Sorosa i Rothschilda, o czym oficjalnie nie zostala poinformowana opinia publiczna to wcale nie oznacza, ze Putin nie jest zwolennikiem NWO i ze jest niezalezny od banksterow, poniewaz przecza temu nastepujace fakty: 1. PUTIN ZAPALAL MENORE W SYNAGODZE – vide strona (https://www.youtube.com/watch?v=heV3cilsc38). 2. Putin odznaczyl rabina Pewznera zlotym medalem za krzewienie judaizmu w Rosji – artykul jest na stronie ( http://lubavitch.com/news/article/2014825/President-Putin-Awards-Chabad-Rabbi-Gold-Medal.html). 3. Za zezwoleniem Putina wystawiana jest menora na Kremlu i w innych miastach Rosji – vide zdjecia na stronie ( http://www.collive.com/show_news.rtx?id=33336). 4. Rosja jest czlonkiem MFW (miedzynarodowego funduszu walutowego) od 1992r – MFW jest grupa prywatnych bankow zydowskich, m.inn. Rothschilda. 5. Putin wielokrotnie wspolpracowal z USA i Izraelem, czego przykladem jest oddanie Ameryce na pozarcie takich przyjaciol, jak: S.Husseina i M.Kadaffiego oraz zerwanie kontraktu z Iranem na dostawe rakiet S300 na prosbe USA – przedstawiciele Iranu skarzyli sie, ze Rosja opozniala iranski program atomowy. 6. Amerykanskie firmy naftowe maja swoje udzialy i prowadza wydobycie ropy naftowej w Rosji. Faktem jest, ze istnieje konflikt na linii USA – Rosja, ale w rzeczywistosci jest to konflikt pomiedzy ZYDAMI z USA, a ZYDAMI z Rosji, ktorzy kontroluja obydwa kraje i jesli zajdzie taka potrzeba to goje beda sie bic miedzy soba o zydowskie interesy, nie wiedzac, ze bija sie za zydow, bo im tego nie wyjasni zadna propaganda – vide np. II wojna swiatowa wywolana przez NIEMIECKICH ZYDOW (Hitler, Himmler, Gebbels, Heydrich, Eichmann, Hess, Frank, Goring, Canaris, Bach-Zelewski, Strasser etc etc). A zyd Stalin i jego zydzi tez robili swoje, podobnie jak zyd Churchill i zyd Roosevelt.
    W zwiazku z powyzszym, nie kibicuje ani zydom z Waszyngtonu, ani zydom z Moskwy, ani zydom z Warszawy, Kijowa, Londynu, Berlina, Paryza etc.
    Berman w swoim tajnym referacie wygloszonym na forum Poale Syjon w 1945r pisal, ze zydzi sa po obydwu stronach barykady, zarowno po stronie komunistycznej, jak i kapitalistycznej i wszystkiemu przewodza, podobnie jak to mialo miejsce w czasie obrad „Okraglego Stolu” w 1989r, kiedy zydzi z PZPR podpisywali porozumienie z zydami z Solidarnosci i KOR, o czym polskie goje nie mieli pojecia, ale ten fakt wyszedl na jaw.
    Wiem o tym, ze Putin nie ustapi i nie chodzi jedynie o wplywy na Ukrainie, ale przede wszystkim o wplywy Putina, pieniadze, powiazania z zydowskimi oligarchami i kierownicza role FSB (dawne KGB) w rzadzeniu Rosja.

 1. wepwawet
  wepwawet :

  Czy to znaczy, że szykuje się krucjata wyzwalająca Ukrainę – czyli „za naszą i waszą wolność”? Polacy – nie ma się czego bać, kopnijcie w du.ę ruskiego niedźwiedzia – bracia Amerykanie są z wami! —— Swoją drogą to Kukliński przestraszył się, że jak Ruskie zaatakują Zachód to Amerykanie pokryją terytorium Polski bronią atomową (takie były plany, co nie wynikało ze złośliwości tylko z czystego pragmatyzmu), teraz może być na odwrót – choć ze strony Ruskich może to być czysta złośliwość.

 2. wepwawet
  wepwawet :

  Czy to znaczy, że szykuje się krucjata wyzwalająca Ukrainę – czyli „za naszą i waszą wolność”? Polacy – nie ma się czego bać, kopnijcie w du.ę ruskiego niedźwiedzia – bracia Amerykanie są z wami! —— Swoją drogą to Kukliński przestraszył się, że jak Ruskie zaatakują Zachód to Amerykanie pokryją terytorium Polski bronią atomową (takie były plany, co nie wynikało ze złośliwości tylko z czystego pragmatyzmu), teraz może być na odwrót – choć ze strony Ruskich może to być czysta złośliwość.

  • zan
   zan :

   Nie, tu jest dokładna symetria sytuacji. NATO spodziewalo się marszu wroga na Zachód, teraz Rosja spodziewa się marszu NATO na wschód. W każdym z tych przypadków bombardowanie terytorium Polski jest racjonalne. W naszym narodowym interesie jest aby sytuację uspokajać a nie zaogniać, bo nie istnieje coś takiego jak tarcza antyrakietowa radząca sobie ze 100% skutecznością z setkami rakiet bliskiego zasięgu. Z przerażeniem czytam komentarze natowskich trolli wręcz eskcytujących się wzrostem naszej „potęgi”. Ach, te JASSMy, Tomahawki. Po prostu mocarstwo. Oczywiście w pustych głowach nie ma nawet szczątkowej myśli: CO ma być po zrzuceniu takiego JASSM. Skurwiel podpisujący się Jajec napisał nawet, że możemy zginąć, byle Ruscy zdechli. Czy to jest normalne? Czy tak pisze człowiek mieszkający w Polsce, mający tam majątek i rodzinę? Czy tak pisze człowiek normalny?

   • zan
    zan :

    PS. Pisałem tu kiedyś, że w chwili gdy wkrajach nadbałtyckich będzie stacjonować duży potencjał lotniczo-rakietowy NATO, to wojna atomowa będzie praktycznie pewna. Taki potencjał nie daje czasu na reakcję (patrz: kryzys kubański). Natomiast USA i część Europy Zachodniej mają komfort w postaci ogromnych rubieży. Stwierdziłem obiektywny fakt. Tyle i aż tyle. Wtedy rzuciły się na mnie tutejsze trolle bandero-natowskie i sorosowe. Brak instynktu samozachowawczego? Debilizm?

    • tomlee
     tomlee :

     Próbuję jakoś ogarnąć Twoje wypociny intelektualne. Załóżmy, że ogarniasz czym jest NATO i że polityka szeryfa świata USA nie zawsze jest zgodna z tym co robi NATO (2 wojna w Iraku, bombardowanie Serbii i Czarnogóry). Powiedz mi w jaki sposób NATO miało by polecieć na wschód? Znaczy jaki scenariusz mógłby wypełnić warunki operacji NATO innych niż sojusznicza pomoc w obronie. Proszę- podaj jakiś w miarę jasny scenariusz- nie ogólny o jakiś strefach kontroli.
     Jak to ogarniesz, to proszę o kolejny- w jaki sposób USA miałoby zagrozić Rosji na Trybałtyce/Polsce. Zwłaszcza w planach globalnych budowania przeciwwagi dla mocarstwowości Chin. Bo obstawiam, że nic poza swoimi przekonaniami o złu NATO i USA plus biegunka intelektualna jaka leci w komentarzach nie zaprezentujesz. Możesz nie odpisywać, ale ostrzegam- będę punktował bezlitośnie każdą głupotę.

     • zan
      zan :

      Napisałem jasno: JEŚLI bezpośrednio przy granicach Rosji pojawią się „perszingi”, TO będzie nowy kryzys kubański. Twoja nieznajomość zasad logiki formalnej (implikacja logiczna typu p => q) nie jest moim problemem. Twoje niezrozumienie zasad nowoczesnej wojny też nie jest. Brak intelektualne nadrabiasz personalną szarpaniną i wplatasz w to bełkot o niemożliwości atakowania przez NATO innych krajów, choć precedensy w postaci Serbii, Libii, Iraku są. Mam w dupie twoje dzielenie włosa na czworo i zaklinanie rzeczywistości. Wszelkie analizy, to nie NATO, to USA atakowało Irak itp. Punktuj sobie co chcesz. Dla mnie jesteś zerem, które bezładnym słowotokiem zaklina rzeczywistość.

     • tomlee
      tomlee :

      Wiesz, skoro podpierasz się logiką, to jakim cudem nie odpisujesz mi na moje pytanie. Mam je powtórzyć i rozłożyć na czynniki pierwsze byś zrozumiał, że nie pytam o jakieś pershingi, ale o coś innego? Proszę, o odpowiedź na pytanie- najlepiej pierwsze, bo drugie mało jest istotne. Chyba, że nie chcesz, to nie odpowiadaj. Co to twojej sraczki intelektualnej- pomiń ją, bo się zwyczajowo kompromitujesz- misje NATO w Serbii przyniosła oczekiwany efekt- mamy tam pokój. Wojna w Iraku to nie wojna NATO, operacja w Libii- podobnie- wyegzekwowano działanie rezolucji ONZ. Olej jednak ten wątek i skup się na odpowiedzi na pierwsze pytanie. OK?

     • wojewodamichal1
      wojewodamichal1 :

      @Tomlee A jak ten lewak Żal miałby z sensem odpowiedzieć? Pan zapewne zakłada, że to rozmówca, a ja, że to osoba wykonująca krecią pracę. Jego posty ograniczają się do kategorii negacji wszystkiego co USA/Natowskie – co w zamian? Nic, bo bo i wielkiego wyboru nie ma. Z jego postów absolutnie nic nie wynika – no może poza jednym – ma wielki odbyt, i wszystko w nim mieści. Ale dyskusja z takim lewackim oszołomem [jest jeszcze Kokot – jego brat jednojajeczny] – nie prowadzi do osiągnięcia żadnego konsensusu. Pozdrawiam

   • jajec
    jajec :

    Skurwilem to chyba ty jesteś, nigdy tak nie napisałem. Ja jedynie mogę przywołać słowa Pattona „Wojna nie jest po to, byś zginął za swoją Ojczyznę – tylko po to, by tamten sukinsyn zginął za swoją!” . Czyli tamci sukinsyny niech giną za swoją.

   • fiesta
    fiesta :

    Pamietam jak zydowska propaganda zachwalala pierwsze pociski „Patriot”, ktore rzekomo mialy niszczyc rakiety wystrzelone przez S.Husseina w 2001r.
    Otoz okazalo sie, ze ich sprawnosc wynosi zaledwie 10%, czyli co dziesiaty pocisk „Patriot” trafial w rakiete i gdy dowiedzial sie o tym p. Bush to az zbladl z przerazenia.

  • zan
   zan :

   Koziej wykształcił się w czasach gdy mieliśmy gwarancje sowieckie. To jest oportunista z zapalem neofity. Typowy człowiek natowski. Wiele lat temu przylapałem go jak konfabulował na temat zasięgu paksitańskich rakiet strategicznych. Myślę, że braki merytoryczne nadrabia postawą polityczną.

   • fiesta
    fiesta :

    Zanim doszlo do spotkania w Teheranie w grudniu 1943r, to juz w pazdzierniku 1941r znana byla w Departamencie Stanu USA MAPA GOMBERGA (sporzadzona wczesniej przez Zyda M.Gomberga, z zawodu zegarmistrza) dotyczaca powojennego podzialu Europy – vide dokument na stronie ( http://w.kki.com.pl/piojar/polemiki/novus/gomberg/gomberg.html).
    W otoczeniu Stalina, Roosevelta i Churchilla (wszyscy trzej byli masonami i mieli zydowskie pochodzenie) bylo pelno ZYDOW i to oni wszystkim i wszystkimi sterowali – te sprawy wyjasnia B.Freedman (Zyd, ktory przechrzcil sie na katolicyzm) w swoim przemowieniu w 1961r na stronie (https://www.youtube.com/watch?v=x8OmxI2AYV8).
    To jest dowod, ze zydostwo realizowalo JEW WORLD ORDER (zydowski porzadek swiata), znany ogolnie jako NWO (New World Order – nowy porzadek swiata), a jednoczesnie Zydzi byli autorami zaplanowanego zydowskiego porzadku swiata i slady prowadza do I-go Swiatowego Swiatowego Zjazdu Syjonistow w Bazylei (Szwajcaria) w 1897r.
    Sens zydowskiej kontroli swiata najlepiej oddaja slowa zydomasona i bylego premiera Anglii B.Disraeli z 1852r – cytat: “The influence of the Jews may be traced in the last outbreak of the destructive principle in Europe. An insurrection takes place against tradition and aristocracy, against religion and property… The natural equality of men and the abrogation of property are proclaimed by the secret societies who form provisional governments and men of Jewish race are found at the head of every one of them.“ na stronie ( http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:-QRXvgdbxNYJ:zioncrimefactory.com/jew-world-order/+ &cd=1 &hl=en &ct=clnk &gl=ca). MORAL: W polityce nic nie dzieje sie przez przypadek, ale jest odgornie zaplanowane przez tych, ktorzy pociagaja za sznurki.

 3. horodenka
  horodenka :

  SOBIEPAN I SYLWIO. DZIĘKUJĘ WAM ZA ROZSĄDNA I MĄDRĄ OCENĘ HISTORII MIĘDZY POLAKAMI A UKRAIŃCAMI. W 2004R ZA POMOC POLSKI W POMARAŃCZOWEJ REWOLUCJI PREZYDENT JUSZCZENKO ODZNACZYL WSZYSTKICH MORDERCÓW POLAKÓW Z BAND UPA. TAK NAM PODZIĘKOWALI CI UKRAIŃSCY BARBARZYŃCY. A ZA OBECNĄ POMOC, KTÓRA JEST OWIELE WIĘKSZA TEZ NAM DZIĘKUJĄ. JESZCZE BARDZIEJ WYRAZIŚCIE.CZCZĄ MORDERCÓW POLAKÓW, DANIA MIĘSNE NAZYWAJĄ ALA [RZEŻ WOLYŃSKA] PO PROSTU NIEWDZIĘCZNE BYDLO UKRAIŃSKIE. KRESOWIAK

  • sylwia
   sylwia :

   P. Horodenka: Każdy miłujący Ojczyznę polski patriota o trzeźwym spojrzeniu na ukraińską rzeczywistość zgadza się z Panem. Największe zagrożenie dla Polaków jest ze strony Ukraińców zach. Nienawidzą nas. Nienawidzą wszystkich sąsiadów. Nawet nienawidzą rosyjskojęzycznych Ukraińców ze wschodniej Ukrainy. Tacy są Ukraińcy: okrutni, kłamliwi, zawzięci! Są winni ludobójstwa! 400 000 bestialsko zamordowanych ( Dr. Wiktor Poliszczuk. “Gorzka Prawda, Zbrodniczość OUN-UPA, Spowiedź Ukraińca”, Toronto, Warszawa, Kijów 1995. str. 279). Także patrz http://www.kresowianie.info/userfiles/file/E-Ksiazki/Ludobojstwo-OUN-UPA-na-Kresach.pdf Niemcy są winni śmierci setek tysięcy Polaków. Jednakże pokajali się, przyznali się do winy i przeprosili. Hitleryzm i jego symbole są zakazane w Niemczech. Dzięki temu nasze stosunki z Niemcami są znośne. Ukraińcy wypierają się odpowiedzialności za barbarzyńskie ludobójstwo Polaków. Organizacja, która jest winna tego ludobójstwa, UPA, jest czczona na zach. Ukrainie. Ukraiński prezydent Poroszenko [Walcman] otwarcie chwali UPA. Są na Ukrainie pochody ku czci UPA i SS. To jedyny kraj na świecie gdzie jest jawny hitleryzm. Nie będzie zgody z Ukraińcami dopóki nie wyrzekną się hitleryzmu i jego symboli i nie uznają swej winy za to ludobójstwo. Przez to solidaryzujemy się z powstańcami donbaskimi, którzy przeciwstawili się naszemu wspólnemu śmiertelnemu wrogowi: odrodzonemu ukraińskiemu hitleryzmowi. Nie należy wspierać Ukrainy bo to jest kraj, który gloryfikuje katów Polaków. Należy hitlerowską Ukrainę osłabiać i pomagać tym, którzy ją osłabiają. 14 października 2014 r. ukraińska straż graniczna powiedziała polskiemu dziennikarzowi: „…Bandera za mało was Lachów ubił!”, „… wyprowadzić za stodołę i rozstrzelać!”( http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/wspieral-donbaskich-separatystow-teraz-ma-zakaz-wjazdu-na-ukraine) . Ukraińcy to nasi zacięci wrogowi. Teraz gorsi od Niemców i Rosjan. http://politikus.ru/articles/32910-sklonnost-k-sadizmu-istoricheskaya-tradiciya-ukrainskih-nacionalistov.html Przykład: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zbrodnia_w_Ostr%C3%B3wkach Nie zmienili się. Nie żałują. Ukraińcy są gotowi ludobójstwa powtórzyć. Nie zapominać. Nie przebaczać.

   http://www.youtube.com/watch?v=WfuUuZaaGmU

 4. tagore
  tagore :

  Realnie stosunki Polsko Amerykańskie doskonale ilustruje fakt ujawniony przy okazji sprawy
  Polańskiego i wniosku o jego ekstradycję. Gdy okazało się ,że pomimo że polskie prawo przewiduje przedawnienie jego przestępstwa i jest polskim obywatelem na podstawie umowy Polsko Amerykańskiej podlega ekstradycji i nie chroni go polskie prawo . Poziom asymetrii w stosunkach Polski i USA jest ukrywany i obawiam się ,że USA świadomie wspiera poprzez radio Swoboda nacjonalistów ukraińskich czy białoruskich by zablokować powstanie sojuszu naszych trzech krajów.
  Z tego jak sądzę wynika parasol polityczny chroniący Niemcy przed roszczeniami odszkodowawczymi ze strony krajów Europy Środkowej i tolerowanie polityki ekspansji
  Niemiec w Polsce. Czy to się zmieni ? Polityka Niemiec wymierzona w interesy USA może
  budzić pewne nadzieje.

  tagore

  • tomlee
   tomlee :

   Widzę jeszcze inny poziom. Gwarancją pokoju w Europie starym porządku jest istnienie bardzo silnej armii Niemiec, która jednak samodzielnie nie pokona sojuszu Anglia/Francja (chociażby przez brak broni atomowej). Pojawienie się silnej armii w Polsce załamuje trochę ten układ. Pojawiają się nowe niebezpieczne możliwości. Dlatego w interesie jankesów jest trzymanie nas na poziomie zależnym od sojuszy (jeśli idzie o armię).

 5. jerzyjj
  jerzyjj :

  Historyczne doświadczenie dowodzi, że wojny w Europie były najważniejszym źródłem wzrostu gospodarczego i politycznej potęgi USA. Te ostatnie stały się supermocarstwem w wyniku I Wojny Światowej i II Wojny Światowej, które to wojny spowodowały gigantyczny odpływ kapitałów i mózgów z wojujących pomiędzy sobą krajów, do Ameryki. III Wojna Światowa, pozostającą wojną zimną, zakończyła się rozpadem światowego systemu socjalistycznego co dało USA napływ ponad tryliona dolarów i setek tysięcy specjalistów, ton plutonu i innych cennych materiałów oraz mnóstwa unikalnych technologii. Wszystkie te wojny były wywoływane przy udziale amerykańskiej „piątej kolumny” w rodzaju kontrolowanych, finansowanych i wspieranych przez amerykańskie służby specjalne szpiegów, oligarchów, dyplomatów, urzędników, biznesmenów, ekspertów i działaczy społecznych. I dzisiaj, zderzając się z kłopotami gospodarczymi, USA próbują rozniecić w Europie kolejną wojnę w celu osiągnięcia następujących celów:

  1-oskarżenie Rosji o agresję pozwala wprowadzić finansowe sankcje w celu zamrożenia (anulowania) amerykańskich zobowiązań wobec rosyjskich wierzycieli w wielkości setek miliardów dolarów ażeby zmniejszyć gigantyczny ciężar swojego zadłużenia.

  2-zamrożenie rosyjskich aktywów w dolarach i euro pociągnie za sobą niezdolność ich właścicieli do obsługi swoich zobowiązań wobec, głównie, banków europejskich co wyrządzi tym ostatnim poważne trudności kończące się bankructwami niektórych z nich. Destabilizacja europejskiego systemu bankowego będzie stymulować odpływ kapitałów do USA aby wesprzeć dolarową piramidę ich dłużnych zobowiązań.

  3-sankcje przeciwko Rosji wyrządzą szkodę krajom Unii Europejskiej na kwotę około tryliona euro co pogorszy, i bez tego, zły stan europejskiej gospodarki, osłabi jej położenie w konkurencyjnej walce z USA.

  4-sankcje przeciwko Rosji ułatwiają wyparcie z rynku europejskiego rosyjskiego gazu w celu zastąpienia go amerykańskim gazem łupkowym. To samo dotyczy wielomiliardowego, wschodnioeuropejskiego rynku elementów paliwowych dla elektrowni jądrowych, które technologicznie są zorientowane na dostawy z Rosji.

  5-wciąganie krajów europejskich do wojny z Rosją zwiększy praktycznie ich zależność od USA co ułatwi tym ostatnim rozwiązanie zadania narzucenia Unii Europejskiej strefy wolnego handlu na korzystnych dla USA warunkach.

  6-wojna w Europie daje pretekst do zwiększania wydatków wojskowych w interesie kompleksu militarno-przemysłowego USA.

  Same USA z powodu rozniecanej przez siebie wojny w Europie prawie nic nie tracą. W przeciwieństwie do krajów europejskich USA z Rosją handlują niewiele i ich rynki prawie nie są zależne od rosyjskich dostaw. Tak jak w innych europejskich wojnach będą one na wygranej pozycji. W ten sposób szczując nazistowską juntę na Rosję USA niczym nie ryzykują a z pewnością zyskują.

  Amerykańscy doradcy narzucają swoim kijowskim marionetkom używanie najbrutalniejszej broni w stosunku do cywilnej ludności czyli pocisków burząco-odłamkowych, lotniczych bomb kasetowych i min. Przecież im więcej będzie ofiar tym większe będą szanse na rosyjską interwencję wojskową w celu obrony rosyjskiej ludności, tym większe będzie ryzyko nowej wojny europejskiej i tym większy amerykański zysk. Ten zysk nie tylko jest wymierny w pieniądzach. Główna nagroda dla której USA prowokują nową wojnę światową to zachowanie światowej dominacji w warunkach globalnych zmian uwarunkowanych zmianami technologicznych systemów. Badania pokazują, że w takich okresach globalnych zmian technologicznych trudno jest krajom rozwiniętym utrzymać swoją wiodącą pozycję ponieważ na fali wzrostu nowego systemu technologicznego na czoło wychodzą kraje rozwijające się, którym udało się przygotowanie przesłanek do jej powstania. W odróżnieniu od krajów rozwiniętych, zmagających się z kryzysem nadmiernej akumulacji kapitału w przestarzałych gałęziach przemysłu, mają one możliwość uniknięcia masowej deprecjacji kapitału i skoncentrowania go na nowoczesnych kierunkach wzrostu. Aby utrzymać wiodącą pozycję, kraje rozwinięte muszą uciekać się do metod siłowych w zewnętrznej polityce jak i w zewnętrznej polityce gospodarczej. W tych okresach gwałtownie wzrasta polityczno-militarne napięcie, wzrasta ryzyko międzynarodowych konfliktów. Świadczy o tym tragiczne doświadczenie dwóch poprzednich strukturalnych kryzysów światowej gospodarki. Tak więc depresja lat 30-tych uwarunkowana osiągnięciem granic wzrostu dominującego, na początku wieku technologicznego systemu „węgla i stali”, była przezwyciężona przez militaryzację gospodarki, która spowodowała katastrofę II Wojny Światowej. Ta ostatnia nie tylko stymulowała strukturalną przebudowę gospodarki z szerokim wykorzystaniem silnika spalinowego i chemii organicznej ale pociągnęła kardynalne zmiany w całym porządku świata: zniszczenie ówczesnego jądra światowego systemu gospodarczego (europejskich imperiów kolonialnych) i sformowanie dwóch antagonistycznych, globalnych systemów polityczno-gospodarczych.

  Przywództwo amerykańskiego kapitalizmu w wejściu na nową długą falę wzrostu było zapewnione nadzwyczajnym wzrostem zamówień wojskowych na rzecz rozwoju nowych technologii i napływem światowych kapitałów do USA przy jednoczesnym zniszczeniu potencjału produkcyjnego i deprecjacji kapitału głównych konkurentów. Depresja połowy lat 70-tych i początku 80-tych pociągnęła za sobą wyścig zbrojeń w dziedzinie rakietowo-kosmicznej z szerokim wykorzystaniem technologii informatyczno-komunikacyjnych stanowiących jądro nowego technologicznego systemu. Upadek światowego systemu socjalistycznego, który w konsekwencji nastąpił na skutek niezdolności do tego aby w odpowiednim czasie przestawić gospodarkę na nowy system technologiczny, pozwolił wiodącym krajom kapitalistycznym na korzystanie z zasobów byłych krajów socjalistycznych w celu „miękkiego przejścia” na nową, długą falę wzrostu gospodarczego. Wywóz kapitału i ucieczka mózgów z byłych krajów socjalistycznych, kolonizacja ich gospodarek, ułatwiły strukturalną przebudowę gospodarek krajów jądra światowego systemu kapitalistycznego, dodatkowo stymulowały ustanowienie nowego systemu technologicznego za pośrednictwem rozwoju wyścigu zbrojeń w kosmosie. Na tej fali wzrostu nowego systemu technologicznego rozwinęły się nowe kraje przemysłowe, które zdołały w odpowiednim czasie utworzyć kluczowe gałęzie przemysłu i utworzyć przesłanki do ich szybkiego wzrostu na skalę globalną. Politycznym rezultatem była liberalna globalizacja z dominacją USA jako emitenta głównej waluty rezerwowej.

  • fiesta
   fiesta :

   re: jerzyjj…. Faktem jest, ze ZYDZI KONTROLUJA AMERYKE od 1913r , Rosje od 1917r , a Polske od 1945r. Wreszcie byly minister Anglii i Zyd B.Disraeli pisze w 1852r, ze „tajne stowarzyszenia tworza rzady tymczasowe, a na czele tajnych stowarzyszen sa sami Zydzi”. Plan opanowania swiata przez Zydow znany jest oficjalnie od 1901r , kiedy szef carskiej Ochrany Nilus opublikowal PROTOKOLY na podstawie informacji uzyskanych z Francji, ktore znane byly w tamtejszych tajnych stowarzyszeniach – vide rowniez wczesniejszy SWIATOWY ZJAZD SYJONISTOW w 1897r w Bazylei, na ktorym powstal plan podboju i opanowania swiata przez Zydow poprzez REWOLUCJE i WOJNY, o czym pisalem wielokrotnie na wielu grupach dyskusyjnych.
   Informacje dotyczace przejecia wladzy w Polsce sa zawarte w TAJNYM REFERACIE BERMANA z 1945r.
   Te fakty dowodza, ze ZYDZI POCIAGAJA ZA SZNURKI, podczas gdy twoj komentarz nic na ten temat nie wspomina i wprowadza czytelnikow w blad twierdzeniem, ze za wszystko winne jest wylacznie USA i KAPITALIZM, ktore „krzywdza” Rosje i cala Europe etc etc – w te fanaberie uwierzy tylko ten, kto nie zna faktow historycznych i sqrwysynstwa: Rosji i pozniejszego ZSRR, Niemiec (wczesniej tzw. „Prus”), Anglii etc. Oskarzajac USA, ze winne jest wszystkiemu chcesz ukryc zlo SYSTEMU KOMUNISTYCZNEGO oraz ZBRODNIE KOMUNIZMU, ktory jest odpowiedzialny za 100 milinow ofiar oraz pomijasz rowniez zbrodnie wojenne ZYDOWSKICH MANIAKOW III Rzeszy niemieckiej z A.Hitlerem na czele, ktoremu pomoglo przede wszystkim MIEDZYNARODOWE ZYDOSTWO z USA i Europy zachodniej – vide TAJNY UKLAD zawarty w 1933r pomiedzy NAZISTAMI a SYJONISTAMI; podobne tajne uklady zawieraly Prusy/Niemcy z Rosja, a pozniej z ZSRR, ktore wymierzone byly m.inn. w Polske – w tym czasie Ameryka byla zajeta swoimi sprawami i nie przedstawiala liczacej sie sily na arenie miedzynarodowej, wiec w jakim celu napisales na poczatku swojego komentarza, ze: „Historyczne doświadczenie dowodzi, że wojny w Europie były najważniejszym źródłem wzrostu gospodarczego i politycznej potęgi USA”. Przeciez to jest jawne klamstwo uzyte przez ciebie w celach propagandowych. Poza tym widac jak na dloni, ze gloryfikujesz „Rosje” (czytaj: ZSRR”bis”) w swoim komentarzu, ktora jest pod kontrola bylych agentow KGB z Putinem na czele, ktorzy razem z ZYDOWSKIMI OLIGARCHAMI kontroluja tamtejszy majatek narodowy – identycznie jest w dzisiejszym PRL”bis”, nazwanym III RP dla zmylenia polskich gojow; ZYDOSTWO kontroluje rowniez Anglie, Niemcy, Francje etc, a zydo-masonska B’NAI B’RITH ma swoje siedziby w 27 krajach czlonkowskich Unii Europejskiej (w Polsce od 2009r z blogoslawienstwem zyda Kalksteina vel L.Kaczynskiego), a nawet w Parlamencie Europejskim w Brukseli, przy ONZ, w UNESCO etc.
   Krachy na gieldach swiatowych sa wywolywane przez ZYDOWSKI KAPITAL SPEKULACYJNY, m.inn. krach w 1929r i rowniez ten ostatni na jesieni 2008r, przed ktorym ostrzegalem w styczniu 2008r, ze nadchodzi.
   Problemem na swiecie jest ZYDOWSKA ZARAZA, ktora rozrasta sie niczym komorki rakotworcze, gdy ma do tego stworzone odpowiednie warunki.
   Z zydostwem trzeba walczyc tak jak z rakiem, czyli uswiadomic oglupionych gojow, zeby nie byli pozywka dla zydow, a ty „jerzyjj” zamiast uswiadamiac Polakow to robisz z nich jeszcze glupszych.