W niedzielę Nancy Pelosi została ponownie wybrana na szefową Izby Reprezentantów w Kongresie USA. 80-letnia Demokratka z Kalifornii pełni ten urząd od stycznia 2019 roku (wcześniej sprawowała wspomnianą funkcję w latach 2007-2011).

Pelosi, która została w niedzielę ponownie wybrana na szefową Izby Reprezentantów USA, zasiada w Kongresie od 1987 roku. „Zgodnie z dzisiejszym zaprzysiężeniem, bierzemy na siebie odpowiedzialność tak samo dużą, jak wszystkie poprzednie pokolenia przywódców. Inaugurujemy działanie nowego Kongresu w okresie niezwykłych trudności” – powiedziała Pelosi, cytowana przez agencję „Reuters”.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

„Teraz jest czas, aby nasz naród się uleczył. Naszym najpilniejszym priorytetem będzie nadal walka z koronawirusem” – oświadczyła nowo wybrana przewodnicząca.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Dodała, że dalsza pomoc nastąpi po ostatnim pakiecie o wartości 892 miliardów dolarów, który został uchwalony przez Kongres w grudniu.

W niedzielę w Waszyngtonie rozpoczęło się pierwsze posiedzenie nowego Kongresu USA. Parlamentarzyści złożyli przysięgę. Demokraci utrzymali większość w Izbie Reprezentantów po wyborach z 3 listopada ubiegłego roku. Kontrola nad Senatem zależy z kolei od wyników dwóch wtorkowych dogrywek wyborczych w Georgii. Aby mieć przewagę w wyższej izbie amerykańskiego parlamentu, Demokraci muszą zwyciężyć w obu przypadkach. W przeciwnym wypadku większość zostanie utrzymana przez Republikanów.

Zobacz także: Stany Zjednoczone przeznaczą miliardy dolarów na wsparcie Izraela

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Niedzielne zaprzysiężenie parlamentarzystów trwało dłużej niż zwykle, co było spowodowane obostrzeniami spowodowanymi pandemią koronawirusa.

W środę w amerykańskim parlamencie nastąpi formalne uznanie Demokraty Joe Bidena za zwycięzcę wyborów prezydenckich w USA. Posiedzeniu Kongresu będzie przewodniczył wiceprezydent Mike Pence.

Zobacz także: USA: Trump wezwał sekretarza stanu Georgia do znalezienia głosów, które zapewnią mu zwycięstwo [+AUDIO]

reuters.com / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz