Ukraiński pisarz Jurij Andruchowicz udzielił wywiadu kanałowi „112 Ukraina”, w którym zalecił Ukraińcom maksymalne wykorzystanie ruchu bezwizowego z Europą tak, by wywołać kolejny kryzys migracyjny.

Andruchowicz doradził Ukraińcom by masowo opuszczali Ukrainę i wyjeżdżali do Europy, gdzie będą mogli pracować i wykorzystywać socjalne rozwiązania państw, w których się osiedlą. Jego zdaniem przyjazd dziesiątek i setek tysięcy Ukraińców do Unii Europejskiej skłoni ją do przyjęcia Ukrainy. Według Andruchowicza podobnie było z Portugalią w 1993 roku.

Ukraiński pisarz wyjaśnił, że jeżeli Unia zobaczy jak duży jest potok Ukraińców jadących za pracą do Europy, to zdecyduje się przyjąć Ukrainę i dać jej duże dofinansowanie by go tylko powstrzymać.

20 kwietnia Komisja Europejska zarekomendowała wpisanie Ukrainy na listę państw, które obowiązuje ruch bezwizowy z Unią.

112 Ukraina/KRESY.PL
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

9 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    greg :

    Ukraińcy powinni w swej masie pozostaci w tym swoim banderowskim syfie, który sami sobie stworzyli. Zadnej pomocy i wsparcia za gloryfikowanie i nierozliczenie ludobójstwa 200 000 Polaków. Nam przed przystąpieniem do UE w 2004 r, pomimo ogromnych poświęceń i determinacji okresu Solidarności oraz walnego wkładu w obalenie komunizmu w Europie, żadnej wielkiej pomocy ani ruchu bezwizowego nikt nawet nie obiecywał.

  2. Avatar
    kshyhu :

    Chyba ten gość nie wziął pod uwagę faktu, że nawet jeśli ruch bezwizowy zostanie rzeczywiście wprowadzony, to ludzie ci dostaną prawo podróżowania po UE przez 90 dni w ciągu półrocza i absolutnie nie będą mieli prawa do pracy w krajach członkowskich. A jemu się wydaje, że wyjedzie z kraju połowa społeczeństwa, a kraje unijne wszystkich ich pozatrudniają („Ukraiński pisarz wyjaśnił, że jeżeli Unia zobaczy jak duży jest potok Ukraińców jadących za pracą do Europy, to zdecyduje się przyjąć Ukrainę i dać jej duże dofinansowanie by go tylko powstrzymać”).