Ukraiński serwis Unian jest oburzony tym, że na kanale TVN pokazano, kontrowersyjny ich zdaniem, dokument o Majdanie.

Telewizja TVN postanowiła pokazać znany film dokumentalny Ukraina – Maski rewolucjiopowiadający o Majdanie z innej perspektywy niż dotychczas i pokazujący negatywne elementy „rewolucji godności” takie jak udział neonazistów oraz sugerujący, że na wydarzenia na Majdanie wpływ miało USA. Film nakręcił francuski dziennikarz Paul Moreira. Ukraiński serwis jest oburzony tym, że polska telewizja zdecydowała się wyświetlić taki, ich zdaniem kłamliwy i oszczerczy, film.

Unian powołuje się na dziennikarza Newsweeka Miała Kacewicza, który potępił wyświetlenie tego filmu i nazwał to „straszeniem ludzi ukraińskim nacjonalizmem”. Kacewicz przez lata relacjonował wydarzenia na Ukrainie. Jego zdaniem film powinien być wyświetlony z odpowiednim (czytaj: prawomyślnym) komentarzem, wyjaśniającym kłamstwa reżysera.

Unian.net/KRESY.PL
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

12 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Avatar
  szczurek :

  Oglądałem przez przypadek z rodzinką. I wiecie co Ci co mówili , że ruski to a to teraz oczy przecierali ze zdziwienia. Kiedy dodawałem komentarz o ludziach którzy za chwilę strzelali do stojących na gzymsie, byli wstrząśnięci. Mam nadzieję , ze teraz wzrośnie opór przeciwko wspieraniu upadliny

 2. Avatar
  pro_patria :

  FANTASTYCZNIE !!! upaina w swoim dance macabre atakuje nawet „wiernych przyjaciół” z tvn. Mam nadzieję, że odpowiedzi udzieli im Prezydent Czech P. Zelman, który potrafi bezkompromisowo wskazać im kim jest zwyrodnialec bandera, czym naprawdę są i jak mało reszta Świata jest nimi zainteresowana. Na Nasze miernoty nie ma co liczyć.

 3. Avatar
  leszek1 :

  To tylko dlatego, ze nie spotkali sie ze stanowczym potepieniem kultu Bandery przez powolane do tego organy panstwa, wraz z zagrozeniem o wstrzymaniu wszelkiej pomocy, a szczegolnie wstrzymaniu poparcia ich zapedow w kierunku wejscia do UE. Polityka naszego MSZ jest dla mnie zupelnie niezrozumiala, a co gorsze, zaczynam podejrzewac to ministerstwo o dzialalnosc dywersyjna w stosunku do polskiej racji stanu. Pomijajac kwestie ukrainska, mam jeszcze nadzieje, ze prezydent nie pozwoli wyslac polskich samolotow bojowych, ani innych zolnierzy do Syrii.

 4. Avatar
  baciar :

  problem jest bo odrazu widac że tvn to nie dziennikarstwo tylko tchórzostwo drugi raz tego nie puszczą a szkoda w tedy udowodnili by że sa niezależni a tak ogony skulili i teraz bedzie sała herojom tylko tą stacje to juz od 3 lat nawet nie zaglądam bo tylko banderowska usmańska propaGANDA