Dewastacja pomnika symbolizującego przejście Węgrów do Kotliny Naddunajskiej odbywa się w regularnych odstępach czasowych. Ostatnim poważnym incydentem było oblanie go smołą i podpalenie.

Znajdujący się w obwodzie zakarpackim pomnik symbolizuje przejście Węgrów do Kotliny Naddunajskiej w 896 roku. Jest on regularnie dewastowany przez ukraińskich nacjonalistów.

Wcześniej nacjonalistyczna partia „Swoboda” postulowała usunięcie pomnikajako postawionego nielegalnie. Ostatni raz do poważniejszego incydentu doszło w marcu w okolicach narodowego święta Węgrów.

Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

16 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    budzik :

    odp dla URI……pewnie tak….ciekawym czy zaczną tłuc Węgrów na ukrainie….bo jeśli zaczną to dadzą Orbanowi argumenty do ręki……..a Panowie…osobiście nie mam nic przeciw temu by Węgry wzięły sobie zakarpacie………mielibyśmy wsólna granicę….caaaałe 10 kilometrów ha ha..

  2. Avatar
    kordzik :

    Jeżeli Orban powiedział A to powie i B jeżeli sytuacja będzie się zagęszczała. To nie jest polityk pokroju naszych rozmiękczonych „Elyt”. Nasze nie polskie rządy nawet nie kiwną palcem jak zaczną dobierać się to resztek naszych Polaków na ukrainie, jeszcze im w tym pomogą. A Przemyśl oddadzą bez walki jako miejsce, jak raj dla uciemiężonego narodu ukraińskiego aby mieli spokojną przystań w ty świeci biedy, zawieruchy i nie pokoju. Jeżeli te szowinistyczne postaci pochodzenia ukraińskiego lobbujące i szerzące proBanderowskie hasła na terenie Polski nie zostaną zahamowane to będzie to powolne zawłaszczanie i przepychanie sprawy OUN_UPA w Polsce, a nasze rządzące pacholęta jeszcze przyklasną a ukraińcy będą się na nas stopniowy wypinali robiąc nam koło pióra i oskarżą nas z całą siłą za wydarzenia na wołyniu w galicji i na pokarpaciu/. Negacja na całego !!!! A że naród ukraiński teraz cierpi to wszyscy będą ich słuchali i litowali się nad nimi.