Dewastacja pomnika symbolizującego przejście Węgrów do Kotliny Naddunajskiej odbywa się w regularnych odstępach czasowych. Ostatnim poważnym incydentem było oblanie go smołą i podpalenie.

Znajdujący się w obwodzie zakarpackim pomnik symbolizuje przejście Węgrów do Kotliny Naddunajskiej w 896 roku. Jest on regularnie dewastowany przez ukraińskich nacjonalistów.

Wcześniej nacjonalistyczna partia „Swoboda” postulowała usunięcie pomnikajako postawionego nielegalnie. Ostatni raz do poważniejszego incydentu doszło w marcu w okolicach narodowego święta Węgrów.

Kresy.pl

16 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. budzik
    budzik :

    odp dla URI……pewnie tak….ciekawym czy zaczną tłuc Węgrów na ukrainie….bo jeśli zaczną to dadzą Orbanowi argumenty do ręki……..a Panowie…osobiście nie mam nic przeciw temu by Węgry wzięły sobie zakarpacie………mielibyśmy wsólna granicę….caaaałe 10 kilometrów ha ha..

  2. kordzik
    kordzik :

    Jeżeli Orban powiedział A to powie i B jeżeli sytuacja będzie się zagęszczała. To nie jest polityk pokroju naszych rozmiękczonych „Elyt”. Nasze nie polskie rządy nawet nie kiwną palcem jak zaczną dobierać się to resztek naszych Polaków na ukrainie, jeszcze im w tym pomogą. A Przemyśl oddadzą bez walki jako miejsce, jak raj dla uciemiężonego narodu ukraińskiego aby mieli spokojną przystań w ty świeci biedy, zawieruchy i nie pokoju. Jeżeli te szowinistyczne postaci pochodzenia ukraińskiego lobbujące i szerzące proBanderowskie hasła na terenie Polski nie zostaną zahamowane to będzie to powolne zawłaszczanie i przepychanie sprawy OUN_UPA w Polsce, a nasze rządzące pacholęta jeszcze przyklasną a ukraińcy będą się na nas stopniowy wypinali robiąc nam koło pióra i oskarżą nas z całą siłą za wydarzenia na wołyniu w galicji i na pokarpaciu/. Negacja na całego !!!! A że naród ukraiński teraz cierpi to wszyscy będą ich słuchali i litowali się nad nimi.