Otwoccy policjanci zatrzymali 25-letniego Ukraińca, który dokonywał oszustw metodą na “pracownika banku”. Oszust trafił do aresztu na 3 miesiące.

Policja poinformowała o sprawie w czwartek. Ofiarą oszustwa padła jedna z mieszkanek Otwocka. Zadzwonił do niej mężczyzna, podający się za pracownika banku. Kobieta postępowała zgodnie z instrukcjami oszusta, przez co straciła blisko 20 000 złotych. Trop prowadził do Katowic.

Policjanci po niespełna dwóch tygodniach od zgłoszenia wytypowali jednego ze sprawców oszustwa i ustalili jego miejsce zamieszkania. W jednym z katowickich mieszkań policjanci zatrzymali 25-letniego obywatela Ukrainy. Podczas przeszukania operacyjni zabezpieczyli m.in. gotówkę w kwocie 12 300 złotych, 2 600 dolarów, dokumentację bankową, 32 karty płatnicze, 15 kart SIM.

Przeczytaj: Ukraińcy porwali i pobili pracowników, którzy chcieli odejść z pracy. Poszło o treść wypowiedzenia

Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut oszustwa, za który grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. 25-latek częściowo przyznał się do winy.

Prokuratura zawnioskowała do sądu o zastosowanie wobec 25-latka tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do wniosku. Mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Przypomnijmy, że statystycznie najwięcej przestępstw popełniają w Polsce Ukraińcy, jednak okazuje się, że najczęściej dopuszczają się ich Gruzini. W lipcu Rzeczpospolita powołała się na dane Komendy Głównej Policji, która znów podała szczegółowe informacje dot. przestępczości cudzoziemców. Na początku roku odmówiła podania ich portalowi Kresy.pl, tłumacząc to m.in. „prośbami ambasad” i niechęcią do „piętnowania” poszczególnych narodowości.

otwock.policja.gov.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply