Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zatrzymali 30-letniego obywatela Ukrainy, który był poszukiwany przez 14 prokuratur z całego kraju. Odpowie za oszustwa i udział w grupie przestępczej.

Poszukiwany 30-letni obywatel Ukrainy miał na swoim koncie liczne oszustwa, a także udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Mężczyzna pozostawał w zainteresowaniu policjantów z różnych jednostek w całym kraju. Przez blisko 3 lata skutecznie udawało mu się pozostawać nieuchwytnym, między innymi dzięki temu, że zmieniał swoją tożsamość, posługując się innymi danymi personalnymi, a nawet, jak ustalili kryminalni, którzy wpadli na jego trop, sfałszowanemu paszportowi. We wtorek policjanci zatrzymali cudzoziemca.

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy ustalili, że mężczyzna ukrywał się pod Unisławiem (powiat chełmiński) i wraz z policjantami z miejscowego posterunku wkroczyli na posesję gospodarstwa rolnego, gdzie zatrzymano 30-latka.

Teraz najbliższy czas 30-latek spędzi w areszcie, co pozwoli rozliczyć go z przestępstw, które popełnił na terenie naszego kraju, po czym można spodziewać się jego deportacji.

Prokuratury, dla których 30-latek był poszukiwany to: Rybnik, Jaworzno, Olesno, Mielec, Grójec, Płock, Bydgoszcz-Południe, Bydgoszcz-Północ, Olsztyn-Południe, Gorzów Wielkopolski, Biłgoraj, Złotów i Jasło.

Najcięższy z ciążących na nim zarzutów tj. udział w zorganizowanej grupie przestępczej, w najbliższych dniach zostanie mu przedstawiony przez Prokuraturę Regionalną w Poznaniu.

Czytaj: 32-letni Ukrainiec był poszukiwany czerwoną notą Interpolu za spowodowanie śmiertelnego wypadku. Wpadł podczas kontroli drogowej

Zobacz także: Płock. 18-letni Ukrainiec podejrzany o gwałt. Sąd nie zgodził się na areszt

kujawsko-pomorska.policja.gov.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply