Ukraińscy żołnierze szkoleni na systemach Patriot w Stanach Zjednoczonych wrócili do Europy – poinformował w piątek portal Militarnyj.

Jak przekazał w piątek portal Mil.in, ukraińscy żołnierze szkoleni na systemach Patriot w Stanach Zjednoczonych wrócili do Europy Rzecznik Pentagonu Pat Ryder powiedział, że kilkudziesięciu ukraińskich żołnierzy ukończyło w Ameryce szkolenie z systemów obrony powietrznej Patriot.

Stany Zjednoczone i inne kraje NATO planują w najbliższym czasie umieścić te systemy na Ukrainie w celu ochrony przed rosyjskimi atakami powietrznymi.

„W tym tygodniu 65 ukraińskich żołnierzy obrony powietrznej zostało przeszkolonych w zakresie systemów Patriot w Fort Sill w Oklahomie i wróciło do Europy” – powiedział Pat Ryder.

Dodał, że po ćwiczeniach wojska te przejdą dodatkowe szkolenie w Europie na systemach dostarczonych przez Stany Zjednoczone, Niemcy i Holandię.

W grudniu Wołodymyr Zełenski powiedział, że po USA i Niemcach, teraz również Holandia na pewno przekaże Ukraińcom systemy obrony powietrznej Patriot.

„Dziś nadeszła bardzo ważna wiadomość od premiera Niderlandów, Marka Rutte. Ta wiadomość to faktycznie kontynuacja naszych wcześniejszych rozmów. Ukrainie zostanie przekazana jeszcze jedna bateria Patriot” – powiedział prezydent Ukrainy.

Według Zełenskiego, to dopiero początek. Powiedział też, że trwają prace nad nowymi decyzjami w celu wzmocnienia ukraińskiej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej.

Kresy.pl/Mil.in

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz