Ukraińska prokuratura Autonomicznej Republiki Krymu złożyła pozew przeciwko rosyjskiemu przewoźnikowi, który jej zdanie narusza ukraińskie i międzynarodowe ustawodawstwo lotnicze wykonując loty na Krym.

O sprawie poinformował biuro prasowe Generalnej Prokuratury Ukrainy. „Rosyjski przewoźnik lotniczy narusza wymoga Konwencji o międzynarodowym lotnictwie cywilnym z 1944 roku (Konwencja chicagowska), Wielostronne porozumienie w sprawie opłat rozkładowych z 1981 roku oraz ukraiński Kodeks lotniczy nie opłacając kosztów za świadczone usługi nawigacyjne w międzynarodowej przestrzeni powietrznej nad Morzem Czarnym i wewnątz symferopolskiego rejonu informacji lotnicznej – czytamy w oświadczeniu prokuratury.

Prokuratura wyceniła zaległe płatności na sumę ponad 10 milionów hrywien.

– Prokuratura Autonomicznej Republiku Krymu złożya pozew przeciwko dłużnikowi, kompanii lotniczej, która codziennie wykonuje loty na tymczasowo okupowanym terytorium, zalegającej ze spłatą 354,4 tysięcy Euro, co stanowi sumę ponad 10 milionów hrywien – podkreślono w komunikacie.

Prokuratura nie informuje o którego przewoźnika chodzi. Jest nim zapewne Aerofłot, wykonującemu od października zeszłego roku codzienne rejsy na trasie Soczi – Symferopol. Już wtedy wszczęto przeciwko rosyjskiemu przewoźnikowi ponad tysiąc spraw sądowych.

Czytaj więcej: Ukraina ściga rosyjskich przewoźników lotniczych. Nieskutecznie

kresy.pl/ espreso.tv

Reklama1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz