Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Ukrainy tworzy 8 brygad Gwardii Szturmowej w celu wyzwolenia Ługańska, Doniecka i Krymu. 

“Wszyscy chętni, którzy są patriotami, którzy w wyniku wojny stracili domy lub bliskich, powinni się zjednoczyć w takich brygadach. Zaczęliśmy już formować jednostki mające na celu wyzwolenie naszych terytoriów i osiągnięcie granic uznanych przez społeczność międzynarodową. To jest nasz najbliższy cel” – powiedział Ihor Klymenko, pełniący obowiązki szefa resortu spraw wewnętrznych Ukrainy.

Podstawą tych jednostek będą czynni policjanci, strażnicy graniczni i gwardia narodowa.

„Przede wszystkim są to ludzie, którzy przeszli przez tygiel lat 2014-2015, z których część walczyła już w 2022 roku. Część z nich jest ranna. Jednostki będą składać się wyłącznie z ochotników, których motywuje patriotyzm, a takich osób w naszym kraju jest bardzo dużo” – podkreślił Klymenko.

Gwardia Narodowa Ukrainy rekrutuje do brygad „Huragan”, „Czerwona Kalina”, „Karadah”, „Rubież”, „Spartan” i „Azow”.

Państwowa Służba Graniczna Ukrainy czeka na ochotników w brygadzie „Stalowa granica”. Policja Narodowa Ukrainy – w brygadzie szturmowej „Furia”.

„Żadnych zadań na tyłach. Tylko wysokiej jakości szkolenie, ciągłe szkolenie i udział w operacjach na pierwszej linii” – zaznaczył Klymenko.

Formowanie jednostek już trwa. Rekrutacja prowadzona jest online na stronie  storm.mvs.gov.ua lub w wyznaczonych punktach rekrutacyjnych.

Kresy.pl / mvs.gov.ua
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply