Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) przekazała, że morale rosyjskich żołnierzy spada. Ma to związek z wysokimi stratami. Rosyjskich żołnierzy miała także zszokować informacja o zatrzymaniu zastępcy szefa Rosgwardii Romana Gawriłowa. “Zwycięstwo Ukrainy jest blisko” – twierdzi SBU.

Agencja Ukrinform poinformowała w niedzielę, powołując się na Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy, o przechwyceniu kolejnych rozmów rosyjskich żołnierzy. Wynika z nich, że morale wśród rosyjskich wojsk spada, a całe jednostki odmawiają dalszej walki. “Rosyjscy okupanci są zdemoralizowani ciężkimi stratami, słabą logistyką i defraudacją funduszy przez generałów. Z rozmów przechwyconych przez SBU wynika, że raporty z odmową dalszej walki są składane przez całe jednostki, w tym wyższych oficerów” – pisze Ukrinform.

Medium pisze, że rosyjscy żołnierze są zszokowani “doniesieniami rosyjskich mediów o zatrzymaniu wiceszefa Rosgwardii Romana Gawriłowa. Ich generał jest oskarżany o defraudację funduszy, w tym przeznaczonych na wsparcie jednostek walczących na Ukrainie”. Według SBU “zwykli rosyjscy żołnierze nie chcą oddać życia za tych, którzy ich rabują”.

Agencja pisze, że rosyjscy żołnierze są przekonani, że “traktuje się ich jako mięso armatnie” i wysyła na pewną śmierć. Nie rozumieją też znaczenia wojny na Ukrainie. “Zwycięstwo Ukrainy jest blisko” – twierdzi SBU.

Informowaliśmy, że grupa Rejtynh opublikowała w niedzielę wyniki badania ukraińskiej opinii publicznej przeprowadzonego 18 marca. Paradoksalnie, pomimo trwającej wojny, 77 proc. badanych było zdania, że sprawy w kraju idą w prawidłowym kierunku. To radykalny wzrost w porównaniu z badaniem z poprzedniego miesiąca – wówczas jedynie co czwarty badany był takiego zdania. W sumie 93 proc. badanych uważa, że Ukrainie uda się odeprzeć rosyjską agresję.

Zobacz także: Ukraińskie wojsko informuje o zabiciu zastępcy dowódcy Floty Czarnomorskiej

ukrinform.ua / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply