W poniedziałek, 6 lutego, rozpoczną się szkolenia ukraińskich załóg czołgów Leopard – oświadczył w niedzielę minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow. Szkolenia będą się odbywać poza granicami Ukrainy.

Reznikow wypowiadał się w niedzielę na konferencji prasowej. “Od jutra, od poniedziałku, poza Ukrainą rozpoczną się szkolenia ukraińskich załóg na czołgach Leopard. Kontynuujemy rozmowy z naszymi partnerami, wkrótce oczekujemy wizyty ważnych gości, będziemy rozmawiać o częściach do Leopardów, remoncie, serwisie, itd.” – oświadczył, cytowany przez agencję Interfax-Ukraina.

Podkreślił, że już wiadomo, ile czołgów dostarczą Ukrainie poszczególne kraje.

Przypomnijmy, że portugalski premier Antonio Costa ogłosił w sobotę, że Portugalia przekaże czołgi Leopard 2 Ukrainie. Wskazał, że ma nadzieję dostarczyć je na Ukrainę do końca marca.

Jak informowaliśmy, Kanada wysłała do Europy pierwszy czołg Leopard 2A4 przeznaczony dla ukraińskiego wojska.

W piątek minister obrony Hiszpanii Margarita Robles ogłosiła, że czołgi podstawowe Leopard 2A4, które Hiszpania postanowiła przekazać Ukrainie, zostaną dostarczone Siłom Zbrojnym Ukrainy wiosną. Później podano, że chodzi nie o kilkadziesiąt wozów, jak spekulowały media, lecz o 4-6 czołgów

.

Przypomnijmy, że w wypowiedzi dla japońskiego serwisu Nikkei Asia, premier Grecji Kyriakos Mitsotakis odniósł się do kwestii ewentualnego przekazania przez Grecję Ukrainie czołgów Leopard 2. Oświadczył, że Grecy nie zamierzają dostarczać Ukraińcom tych pojazdów. Tłumaczył to koniecznością zapewnienia swojemu państwu możliwości obronnych.

Zobacz także: Belgia chce wysłać na Ukrainę swoje stare czołgi Leopard 1. Wcześniej musi je odkupić

interfax.com.ua / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply