Ukraińcy pobili się z Rosjanami we Lwowie

We Lwowie doszło do bójki pomiędzy miejscowymi kibicami oraz Rosjanami – informuje portal TSN.ua.

Incydent wydarzył się we lwowskiej strefie kibica. W czasie meczu Rosja-Czechy około 20 rosyjskich kibiców skandowało „Naprzód Rosja!” i „Rosja, Rosja!”, natomiast miejscowi Ukraińcy „Czechy! Czechy!”.Tuż po zakończeniu spotkania grupa Rosjan zatrzymała się obok pobliskiego baru, kontynuując skandowanie haseł. Następnie zaczepili przechodzącego obok miejscowego kibica ubranego w koszulkę reprezentacji Ukrainy, wykonując w jego kierunku obraźliwe gesty oraz nazywając go osobą nietradycyjnej orientacji seksualnej. Mężczyzna nie wytrzymał i rozpoczął bójkę z Rosjanami, do której przyłączyło się jeszcze czterech Ukraińców.

Po około minucie incydent zakończył się interwencją milicji. Zatrzymano jedną osobę, Ukraińca który rozpoczął bójkę. Po przeprowadzonej z nim rozmowie został wypuszczony.

Zdaniem wicemera Lwowa Wasyla Kosiwa jedną z przyczyn zajścia była zbyt duża ilość wypitego piwa. „To przykre, ale takie rzeczy bywają na wszystkich turniejach” – dodał.

Jego zdaniem nie można też mówić, że jedna strona pobiła drugą. „Kibice bili się między sobą” – powiedział.

tr/Kresy.pl

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz