Funkcjonariusze z Placówki SG Warszawa-Okęcie zatrzymali trzech obywateli Ukrainy podejrzanych o przechowywanie i wprowadzanie do obrotu znacznych ilości produktów leczniczych bez pozwolenia, czyniąc sobie z tego stałe źródło dochodu.

Jak poinformowała w piątek Straż Graniczna, funkcjonariusze z Placówki SG Warszawa-Okęcie zatrzymali trzech obywateli Ukrainy podejrzanych o przechowywanie i wprowadzanie do obrotu znacznych ilości produktów leczniczych bez pozwolenia, czyniąc sobie z tego stałe źródło dochodu.

Zabezpieczono kilkadziesiąt rodzajów leków na potencję, których ilość Straż Graniczna oszacowała w milionach tabletek. Przeszukano trzy lokale mieszkalne należące do podejrzanych, gdzie ujawniono ponad 700000 sztuk tabletek zawierających w swoim składzie substancje chemiczne takie jak: sildenafil, tadalafil czy vardenafil, które nie zostały dopuszczone do obrotu na terytorium RP.

Czarnorynkowa wartość tych środków szacowana jest na ponad 8 milionów złotych.

W trakcie przeszukań funkcjonariusze Straży Granicznej znaleźli dokumentację związaną z wynajmem na terenie Warszawy kontenera morskiego, w którym dodatkowo ujawnili kilkadziesiąt rodzajów leków na potencję, liczoną w milionach tabletek.

Czynności procesowe w zliczaniu i szacowaniu ich wartości trwają. Wobec zatrzymanych sąd zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Wcześniej funkcjonariusze Straży Granicznej i Policji z Opola rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się przemytem imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu. Zatrzymano kolejnych obywateli Ukrainy, którzy trudnili się tym procederem.

Straż Graniczna poinformowała o sprawie w środowym komunikacie. Jak czytamy, na trop zorganizowanej grupy przestępczej działającej na terenie RP, zajmującej się przemytem ludzi przez terytorium naszego kraju funkcjonariusze z PSG w Opolu wpadli na początku 2023 roku. “Wspólnie z Policjantami z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu oraz śledczymi z Prokuratury Okręgowej w Opolu dokładnie przyjrzeli się tej sprawie. Pierwsze zebrane dowody prowadziły na granicę z Białorusią. Tam odłam grupy działający w Polsce miał odbierać ludzi, a następnie przy wykorzystaniu różnych pojazdów dokonywać ich transportu do Niemiec” – podaje SG.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply