Ukraina: FFU odwoła się od decyzji FIFA

Federacja Futbolu Ukrainy odwoła się od decyzji FIFA. Międzynarodowa organizacja ukarała Ukrainę za profaszystowskie wybryki jej kibiców.

Wiceprzewodniczący Federacji Serhij Storożenko powiedział, że wykorzysta ona wszystkie możliwości, a także przekaże wszystkie materiały, które mogą świadczyć na korzyść Ukrainy. Cała procedura jest dość długa, jednak Ukraińcy chcą, aby rozpatrzono odwołanie w trybie nadzwyczajnym. Nie wiadomo zatem, czy ostateczna decyzja będzie podjęta do 11 października, kiedy to Polska ma grać z Ukrainą w Charkowie.
FIFA zadecydowała, że spotkanie odbędzie się przy pustych trybunach, a na lwowskim stadionie do 2018 roku włącznie reprezentacja grać nie będzie. To odpowiedź na to, że na początku września, we Lwowie, w czasie spotkania z San Marino, na trybunach ukraińscy kibice trzymali sztandar SS Hałyczyna, jeden z nich miał koszulkę z liczbą 88, która odnosi się do faszystowskiego pozdrowienia, a gdy na boisko wychodził pochodzący z Brazylii piłkarz grający w barwach Ukrainy imitowali oni małpie dźwięki i ruchy.
Wiceprzewodniczący Federacji Serhij Storożenko wątpi jednak, aby Ukrainie udało się wygrać apelację. Prawdopodobnie zatem przed stadionem w Charkowie powstaną strefy kibica, dla tych którzy będą chcieli wesprzeć ukraińską reprezentację. Powstaje jednak pytanie, co robić ze stadionem we Lwowie, na którym nie gra żaden miejscowy klub i który już teraz przynosi tylko straty.
IAR/KRESY.PL
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply