Ukraińska Rada Bezpieczeństwa Narodowego orzekła o zawieszeniu prac szeregu struktur politycznych podejrzewanych o powiązania z Rosją: Platformy Opozycyjnej – Za Życiem, Partii Szarija, Naszych, Bloku Opozycyjnego, Lewej Opozycji.

W niedzielę Rada Bezpieczeństwa Narodowego Ukrainy orzekła o zawieszeniu prac szeregu struktur politycznych podejrzewanych o powiązania z Rosją: Platformy Opozycyjnej – Za Życiem, Partii Szarija, Naszych, Bloku Opozycyjnego, Lewej Opozycji.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiadomił o tym w przemówieniu wideo z nocy w niedzielę.

“Chcę przypomnieć wszystkim politykom z dowolnego obozu: czas wojny bardzo dobrze pokazuje, kto stara się przedkładać własne ambicje, własną partię czy karierę ponad interesy państwa, interesy ludu. Kto ukrywa się gdzieś z tyłu, ale udaje, że jest jedynym, któremu zależy na obronie. Wszelkie działania polityków zmierzające do rozłamu lub współpracy z Rosją nie powiodą się”

“Spotka się to z twardą odpowiedzią, dlatego Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy zdecydowała, że ​​wobec wojny na pełną skalę toczoną przez Federację Rosyjską i powiązań niektórych organizacji politycznych z tym państwem wszelka działalność partii politycznych zostanie zawieszonych do czasu wprowadzenia stanu wojennego, a mianowicie: Platformy Opozycyjnej – Za Życiem, Partii Szarija, Naszych, Bloku Opozycyjnego, Lewej Opozycji, Związku Sił Lewicowych” – powiedział Zełenski.

Zaznaczył, że Ministerstwo Sprawiedliwości otrzymało polecenie natychmiastowego podjęcia kompleksowych działań w celu delegalizacji wspomnianych sił politycznych.

Zobacz też: Rosyjski negocjator: zbliżyliśmy się w kwestii neutralności Ukrainy. Podolak komentuje

Bezpośrednie jednorazowe straty Ukrainy spowodowane inwazją na Federację Rosyjską przekraczają 500 miliardów dolarów – przekazał w piątek premier Ukrainy Denis Szmyhal.

„Nasz rząd już powołał grupę do oceny strat dla gospodarki w wyniku rosyjskiej agresji. Wstępne szacunki mówią, że teraz bezpośrednia jednorazowa strata dla Ukrainy wynosi ponad 500 miliardów dolarów” – przekazał Szmyhal w środę wieczorem.

“Są to środki, które będą potrzebne na odbudowę naszego państwa – zarówno za sprawą repatriacji Federacji Rosyjskiej, jak i dzięki naszym parnerom – po to, by Ukraina odzyskała siły i stała się tym, czym była przed wojną” – poinformował. 

Zobacz też: Popularny ukraiński bloger mówił o „wojnie domowej” w Donbasie. SBU oskarża go o zdradę stanu [+VIDEO]

Kijów negocjuje z krajami UE, aby aresztowane 415 miliardów dolarów rosyjskich rezerw zostało wykorzystane do zrekompensowania szkód wyrządzonych Ukrainie – przekazał w ub. tygodniu wiceminister ds. gospodarki Ukrainy Denis Kudin.

Połowa złota i rezerw walutowych Banku Rosji została zamrożona z powodu sankcji, powiedział kilka dni później minister finansów Rosji Anton Siluanov w wywiadzie dla kanału telewizyjnego Rossija 1.

Zobacz też: “Nie możemy oddać jakichkolwiek terytoriów” – ukraiński negocjator o rozmowach z Rosją

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply