Reprezentacja Ukrainy zaprezentowała koszulki, w których ukraińscy piłkarze wystąpią podczas zbliżających się mistrzostw Europy. Na koszulce znalazło się hasło „Sława Ukrajini. Herojam Sława”, które stanowiło oficjalne pozdrowienie wśród band OUN i UPA.

W niedzielę Andrij Pavelko, prezes Federacji Piłki Nożnej Ukrainy, zaprezentował na Facebooku koszulki, w których ukraińscy piłkarze wystąpią na nadchodzących mistrzostwach Europy. Na kołnierzyku koszulki znalazło się hasło „Sława Ukrajini. Herojam Sława”, które stanowiło oficjalne pozdrowienie wśród band OUN i UPA.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

6638.82 PLN    (30.17%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Zagraniczne media zwracają także uwagę, że w centralnej części koszulki znalazła się mapa Ukrainy, zawierająca zaanektowany przez Rosję Krym. „Wierzymy, że kontur Ukrainy doda sił zawodnikom, ponieważ będą walczyć o całą Ukrainę” – napisał Andrij Pavelko cytowany przez portal barrons.com.

źr. Facebook

źr. Facebook

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl
źr. Facebook

źr. Facebook

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Banderowskie pozdrowienie w ustach prezydenta RP w Kijowie [+VIDEO]

Należy podkreślić, że hasło „Sława Ukrajini” (chwała Ukrainie) i odzew „herojam sława!” (chwała bohaterom) to organizacyjne pozdrowienie ludobójczej banderowskiej Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów, odpowiedzialnej za zamordowanie ponad 100 tys. Polaków. Do 1943 roku pozdrowienie to wiązało się z faszystowskim gestem podniesionej prawej ręki. Zostało spopularyzowane podczas protestów na kijowskim Majdanie, a październiku 2018 roku stało się oficjalnym pozdrowieniem ukraińskiej armii i policji.

Zobacz także: Euro 2020 – kto jest faworytem bukmacherów?

Czytaj także: Wjatrowycz: „Sława Ukrainie” to hasło banderowskie

barrons.com / Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. falcon PL
    falcon PL :

    Banderowskie hasło szowinistów ukrainskich barbarzyńców którzy mordowali Naród Polski tylko dla tego ze byli Polakami! Choćby nie wiem jakie barwy i kolory zmieniali, to nic nie przykryje wybieli barbarzyńców ludobójcow Ukrainskich od Holokaustu na Polakach.
    Farbowane lisy na zawsze pozostaną farbowanymi!