Ukraińskie ministerstwo energii podjęło decyzję, aby poradzić sobie z niedoborem gazu wynikającego z zawieszenia dostaw przez Gazprom.

Ministerstwo Energetyki i Przemysłu Węglowego Ukrainy podało, że niedobór gazu wynosi około 15-20 milionów metrów sześciennych dziennie.

Minister Ihor Nasalik zaznaczył, że podczas czwartkowego posiedzenia sztabu kryzysowego wypracowano Narodowy Planu Działań, który wchodzi w życie od piątku.

ZOBACZ TAKŻE: Gazprom wstrzymuje dostawy surowca dla Ukrainy

W ramach planu, przedsiębiorstwa mają zmienić źródło energii z gazu na olej opałowy. Dodatkowo zamknięte zostaną przedszkola, szkoły i uniwersytety co najmniej do 6 marca.

Minister dodał, że zaapelowano do zakładów produkcyjnych, aby te dokonały przeglądu procedur pod kątem oszczędzania błękitnego paliwa.

Nasalik przyznał, że do 5-6 marca problem będzie przybierał na sile, ale opracowany plan działania ma wyeliminować zagrożenia. Wcześniej Naftogaz wezwał Ukraińców do oszczędzania gazu, poprzez zmniejszenie temperatury w domach, z powodu zmniejszenia dostaw surowca na Ukrainę.

Kresy.pl / pravda.com.ua / korrespondent.net

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply