Ukraina: Węgierskie stowarzyszenie kulturalne zaatakowane koktajlem Mołotowa

Butelka z łatwopalną substancją została rzucona w Stowarzyszenie Kultury Węgierskiej na Zakarpaciu na przedmieściu miasta Użhorod.

Do ataku na Stowarzyszenie Kultury Węgierskiej na Zakarpaciu doszło w nocy z soboty na niedzielę. W wyniku zdarzenia nie ucierpiała żadna osoba. Do próby podpalenia odniósł się węgierski minister zagranicznych Peter Szijjarto. Wezwał on ukraińskie władze do znalezienia sprawców ataku, a także do zagwarantowania bezpieczeństwa Węgrom mieszkającym na Ukrainie.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

W wydanym oświadczeniu Szijjarto wezwał także obserwatorów OBWE, obecnie monitorujących sytuację na wschodzie Ukrainy do rozważenia rozszerzenia ich obecności także na zachód tego kraju.

ZOBACZ TAKŻE: Węgrów na noże – krzyczą neobanderowcy na Zakarpaciu [+VIDEO]

Atak na węgierskie stowarzyszenie potępił również ukraiński minister spraw zagranicznych Pawlo Klimkin za pomocą Twittera. Napisał on – Pomimo jakichkolwiek emocji, obrzucenie koktajlem Mołotowa budynku węgierskiego stowarzyszenia w Użgorodzie jest haniebne. Potępiam tego typu działania.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Kresy.pl / thehungaryjournal.wordpress.com / bama.hu

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz